Фото: World Health Organization (WHO)

В 2022 році вдасться подолати пандемію ковіду – ВООЗ

Голова Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) заявив, що він оптимістично налаштований щодо того, що пандемія коронавірусу в 2022 році буде подолана – якщо країни світу співпрацюватимуть, щоб стримати її поширення.

Доктор Тедрос Аданом Гебреєсус у своїй новорічній заяві застеріг від “вузького націоналізму та накопичення вакцин”. Цю заяву він зробив рівно через два роки після того, як ВООЗ вперше повідомила про випадки невідомого штаму пневмонії в Китаї, пише ВВС.

Читайте також: ВООЗ хоче вакцинувати 70% населення Землі до липня 2022

За цей час у світі зареєстрували 287 мільйонів випадків Covid-19, а померло майже 5,5 мільйона людей. У всьому світі люди відзначають новий рік, але святкування мають менші масштаби, і влада багатьох країн прагне запобігти великим скупченням людей.

Коронавірус залишається частиною повсякденного життя: хвороба, яка закрила кордони, розділила сім’ї та подекуди зробила неможливим вихід з дому без маски.

Читайте також: Штам Омікрон швидко поширюється навіть у країнах з високим рівнем імунітету – ВООЗ

Однак попри це, промова очільника ВООЗ прозвучала оптимістично – він зазначив, що зараз є набагато більше засобів для лікування Covid-19. Але він попередив, що нерівність у розподілі вакцин, яка триває досі, збільшує ризик еволюції вірусу.

Вузький націоналізм і накопичення вакцин у деяких країнах підірвали рівність і створили ідеальні умови для появи штаму Омікрон, і чим довше триває нерівність, тим вище ризик того, що вірус еволюціонуватиме таким чином, який ми не можемо передбачити чи запобігти йому. Якщо ми покінчимо з нерівністю, ми покінчимо з пандемією, – він сказав.

Читайте також: Українські лабораторії можуть виявляти коронавірусний штам “Омікрон”

Нагадаємо, що більшість симптомів нового штаму коронавірусу “Омікрон” збігаються з симптомами звичайної застуди. Зокрема, це головний біль, біль у горлі, нежить, втома і чхання.

За результатами попереднього дослідження три дози вакцини від COVID-19 Pfizer здатні ефективно захищати від штаму «Омікрон». Поки йдеться про попередні дані випробувань, потрібно більше часу, щоб сказати про ефективність вакцини остаточно.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram