Фото з відкритих джерел

Три дози Pfizer захищають від штаму “Омікрон”

Поки йдеться про попередні дані випробувань, потрібно більше часу, щоб сказати про ефективність вакцини остаточно.

За результатами попереднього дослідження три дози вакцини від COVID-19 Pfizer здатні ефективно захищати від штаму «Омікрон». Про це повідомили на сайті компанії виробника щеплення, пише Час.

Під час дослідження виявили, що у тих, кому вводили третю дозу вакцини Pfizer титр антитіл становив 154. Тоді як у тих, хто щепився двома дозами він у 25 разів менший.

Читайте також: Штам Омікрон вже дав понад 50 мутацій

Цей показник майже однаковий з титром антитіл, які нейтралізують початковий штам коронавірусу. Після введення двох доз він становить 155.

Водночас титр антитіл для захисту від штаму «Дельта» після трьох доз — 398, що більш ніж у 2,5 у рази перевищує їхній рівень при інфікуванні штамом «Омікрон».

Читайте також: Українські лабораторії можуть виявляти коронавірусний штам “Омікрон”

У компанії зазначили, що продовжують слідкувати за тим, наскільки ефективна вакцина від штаму «Омікрон» у тих, кому вводили три дози.

Також додали, що поки йдеться про попередні дані випробувань, потрібно більше часу щоб сказати про ефективність вакцини остаточно.

Читайте також: В Україні не підтверджено жодного випадку смерті через COVID-вакцинацію, – Кузін

Нагадаємо, начальник обласного управління охорони здоров’я Максим Безносенко розповів, що Міністерство охорони здоров’я України поставило завдання перед Миколаївською областю до кінця року щотижня вакцинувати 74 тисячі осіб. Наразі регіон успішно виконує необхідний план по щепленням.

Раніше повідомлялося, Міністерство охорони здоров’я України дозволило вакцинацію від COVID дітей віком від 12 років. Йдеться про вакцинацію тих, хто не належить до груп ризику.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram