Фото: Pixabay

Українські лабораторії можуть виявляти коронавірусний штам “Омікрон”

Українські лабораторії можуть визначати новий штам коронавірусу Омікрон.

Як повідомляє Укрінформ, про це голова Комітету Верховної Ради з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування, народний депутат із фракції «Слуга народу» Михайло Радуцький сказав під час брифінгу у ВР, посилаючись на дані міністра охорони здоров‘я Віктора Ляшка.

Цей вірус уже є в Європі. Ми з вами живемо в глобальному світі і розуміємо, що Україна від нього нікуди не подінеться, на жаль. Навіть закриття всіх кордонів не допоможе захиститися. На комітеті ставили питання міністру охорони здоров‘я, чи здатні наші лабораторії визначати цей вірус.

Так, міністр запевнив, що наші лабораторії здатні визначати цей вірус. Готуємося, – заявив Радуцький.

Він зауважив, що наразі в Україні офіційно не підтверджено жодного випадку штаму Омікрон. Водночас парламентарій додав, що не може ствердно виключати його відсутність.

Читайте також: Темпи вакцинації вийшли на позначку 230-250 тисяч щеплень на добу, – Ляшко

Офіційно його не виявлено, але хтось може легко переносити, не здавши аналіз, – пояснив Радуцький.

Він також наголосив, що єдине, що може зменшити ризики нової хвилі COVID-19 і поширення штаму Омікрон – це вакцинація.

Читайте також: В Україні не підтверджено жодного випадку смерті через COVID-вакцинацію, – Кузін

Нагадаємо, начальник обласного управління охорони здоров’я Максим Безносенко розповів, що Міністерство охорони здоров’я України поставило завдання перед Миколаївською областю до кінця року щотижня вакцинувати 74 тисячі осіб. Наразі регіон успішно виконує необхідний план по щепленням.

Раніше повідомлялося, Міністерство охорони здоров’я України дозволило вакцинацію від COVID дітей віком від 12 років. Йдеться про вакцинацію тих, хто не належить до груп ризику.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram