АН-178. Фото: ТСН

Україна замовляє у “Антонова” три літаки АН-178 для армії, – Зеленський

За участю Володимира Зеленського відбулося підписання Меморандуму між Міноборони та ДП “Антонов” про співпрацю щодо будівництва літаків для потреб ЗСУ.

Відповідна заява опублікована прес-службою глави держави, а церемонія підписання відбулась сьогодні на ДП “Антонов”, повідомляє Діло.

На першому етапі йдеться про три нові військово-транспортні літаки АН-178, які отримають ЗСУ. Вони можуть використовуватися для доставки особового складу, озброєння та легкої військової техніки посадковим і парашутним способами, а також для транспортування вантажів.

Читайте також: Зеленський підписав закон про реабілітацію у сфері охорони здоров’я

Президент зазначив, що багато міжнародних партнерів виявляють значний інтерес до літаків сімейства “АН”, зокрема до військово-транспортних зразків.

“Та водночас, і це логічно, вони завжди мене запитують і цікавляться, чи прийняті ці літаки на озброєння в Україні? Саме тому цей крок – двічі важливий. Він зміцнює обороноздатність України та сприятиме залученню українських та іноземних інвестицій”, – зауважив Володимир Зеленський.

Найближчим часом він очікує на повноцінний комплексний план від керівництва ДП «Антонов» щодо відновлення та посилення кадрового потенціалу підприємства, повернення втрачених професіоналів та залучення нових фахівців.

Читайте також: Держава збільшить замовлення для Укроборонпрому на 2021 рік, – Зеленський

Зокрема, Президент запропонував державним замовникам продовжити роботу щодо нових контрактів на виготовлення АН-178 уже з наступного року, а уряду – опрацювати питання про створення у 2021 році української авіакомпанії, яка користуватиметься літаками “Антонова”.

А також – розробити Державну науково-технічну програму з розвитку авіапромисловості на 2021-2030 роки та підготувати проведення відповідного засідання Ради національної безпеки і оборони України.

Читайте також: Житомирський бронетанковий завод передав Міноборони понад сто одиниць техніки

Раніше повідомлялось про те, що Україна має намір закупити в наступному році партію турецьких безпілотників Bayraktar. Вони надійдуть безпосередньо до української армії.

У свою чергу, генеральний директор ДК «Укроборонпром» Юрій Гусєв заявив, що «Миколаївський суднобудівний завод» найближчим часом має пройти через процедуру оздоровлення.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram