Фото: Українська правда

Зеленський підписав закон про реабілітацію у сфері охорони здоров’я

Документ запроваджує функціонування сучасної системи “реабілітації у сфері охорони здоров’я”.

Президент Володимир Зеленський підписав Закон “Про реабілітацію у сфері охорони здоров’я”. Про це повідомляє прес-служба глави держави, передає Укрінформ.

“Закон описує реабілітаційну допомогу до етапу настання стійкого обмеження життєдіяльності, тобто до проведення медико-соціальної експертизи та отримання особою статусу особи з інвалідністю”, – наголошують у прес-службі.

Цей документ визначає правові, організаційні та економічні засади проведення реабілітації осіб з обмеженнями повсякденного функціонування у сфері охорони здоров’я.

Читайте також: Президент Зеленський підписав бюджет України на 2021 рік

У ньому визначаються принципи здійснення реабілітації громадян України, дається визначення системи реабілітації та її складових, зокрема суб’єктів реабілітації, якими є особи, що потребують реабілітації, а також їхні законні представники та члени сімей; фахівці реабілітації; мультидисциплінарні реабілітаційні команди; реабілітаційні заклади, відділення, підрозділи; громадські об’єднання осіб з обмеженнями життєдіяльності, осіб з інвалідністю та фахівців з реабілітації; органи професійного самоврядування фахівців з реабілітації; суб’єкти, які здійснюють кадрове на наукове забезпечення системи реабілітації.

Водночас документ узгоджує національну термінологію щодо реабілітації у сфері охорони здоров’я з тією, яку використовує Всесвітня організація охорони здоров’я.

“Закон створить умови для формування в Україні сучасної системи реабілітації у сфері охорони здоров’я, яка функціонуватиме та розвиватиметься за принципами та стандартами країн Євросоюзу, забезпечить зниження впливу станів, що обмежують життєдіяльність або призводять до інвалідизації, та можливості досягнення оптимальної соціальної інтеграції для осіб з обмеженням життєдіяльності”, – підкреслили у прес-службі Президента.

Читайте також: Держава збільшить замовлення для Укроборонпрому на 2021 рік, – Зеленський

Нагадаємо, що Президент України Володимир Зеленський підписав закон про державну підтримку культури, туризму і креативних індустрій.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram