У США вчені представили антибіотик, що підвищує імунітет

Вченим вдалося синтезувати речовини, що мають ефект антибіотиків і при цьому стимулюють імунітет людини.

Як передає Укрінформ, стаття науковців з Вістарівського інституту в США опублікована в журналі Nature. Фарук Дотівала і його колеги стверджують, що представлений препарат не тільки ефективно знищує широке коло бактерій, а й стимулює імунну систему людини.

Читайте також: Вчені знайшли незвичайний спосіб боротьби з апатією у літніх людей

Також автори заявляють навіть про створення нового типу “імуно-антибіотиків подвійної дії” (dual-acting immuno-antibiotics). У пошуках нових невідомих антибіотиків вчені сконцентрувалися на метаболічних шляхах, які присутні у патогенних бактерій, але відсутні у тварин та людей.

Відповідною мішенню виявився немевалонатний шлях біосинтезу ізопреноїдів. Отримані речовини тестували на культурах як грампозитивних, так і грамнегативних бактерій, з рівним успіхом пригнічуючи їх зростання.

Читайте також: Вчені назвали продукти, які знижують активність коронавірусу в організмі

Більш того, в ході доклінічних випробувань на культурі мишачих Т-лімфоцитів було показано, що препарати стимулюють їхню активність і цитотоксичну дію.

Автори вважають, що такий “подвійний” удар матиме особливо потужний ефект в боротьбі з інфекціями. Втім, їм ще належить завершити роботу над новими препаратами і провести їх повноцінні випробування.

Читайте також: Кардіологи назвали найбільш корисний для серця овоч

Раніше повідомлялось про те, що велика кількість горіхів здатна негативно вплинути на стан здоров’я людини. Також проблеми у функціонуванні шлунку може спричинити велика кількість спожито квасолі.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram