Пенсіонери. Фото - Pixabay

Вчені знайшли незвичайний спосіб боротьби з апатією у літніх людей

Апатія погіршує якість життя і в три рази збільшує ймовірність ранньої смерті. В якості нового інструменту боротьби з цим виступає технологія віртуальної реальності.

Апатія є широко поширеним явищем в будинках для людей похилого віку, повідомляє Діло з посиланням на MedicalPress. Головна небезпека полягає в тому, що апатія прискорює зниження когнітивних функцій.

Один з авторів дослідження Джим Саредакіс опитав 17 мешканців будинку престарілих Helping Hand про їх життєвий досвід, фокусуючи увагу саме на позитивних моментах. Згодом він адаптував віртуальну реальність під кожного опитаного. Так, літні люди дивилися 360-градусні відео на VR-гаджеті, згадуючи про колишні часи, улюблені місця та інший позитивний досвід.

Читайте також: В Україні популяризують кіберспорт серед ветеранів

Для мотивації літніх людей часто використовують музику та арт-терапію. Однак віртуальна реальність може бути застосована як потужний інструмент “терапії ремінісценції”, що дозволяє людям похилого віку поринути у щасливі спогади про своє минуле.

“Той факт, що мешканці з найвищим рівнем апатії продемонстрували найбільше покращень, говорить нам про те, що віртуальна реальність може допомогти покращити життя людей похилого віку, які перебувають у притулку для літніх людей”, – говорить Саредакіс.

Дослідник відзначив, що емоції учасників були в основному позитивними, аж до сліз щастя. Фахівці звернули увагу і на поліпшення в швидкості мови, що є ключовим індикатором апатії. Також, після такої терапії учасники запам’ятовували набагато більше слів, ніж до цього.

Читайте також: Пенсіонери без необхідного стажу зможуть отримати соціальну допомогу

Наразі це дослідження розширюють для безпосереднього вивчення апатії та порівняння віртуальної реальності із традиційними формами терапії ремінісценції та звичайною групою допомоги.

Нагадаємо, що дослідження Каліфорнійського політехнічного університету підтверджує, що спів птахів покращує самопочуття людини. 

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram