Голуб. Фото - Pixabay

Пташиний спів покращує самопочуття людини, – вчені

Дослідження Каліфорнійського політехнічного університету підтверджує, що спів птахів покращує самопочуття людини.

Про це пише Рубрика з посиланням на Independent. Ті, хто чув спів птахів з динаміків, повідомляли про краще самопочуття і відчували себе щасливішими, ніж ті, хто не чув.

“Існує безліч доказів того, що проведення часу на природі позитивно впливає на добробут людини. Однак в небагатьох дослідженнях розглядалися особливі якості природи, які забезпечують ці переваги”, – сказала біологиня Даніель Ферраро, яка керувала дослідженням.

Читайте також: Недосипання позбавляє людину радості

Ферраро і її команда сховали динаміки, які програвали записаний щебет різних птахів на двох ділянках стежок у Боулдерському відкритому просторі й у гірських парках в Колорадо. Дослідники чергували спів птахів і відключення динаміків на кожній ділянці стежки щотижня. Після цього вони опитали мандрівників, як вони пройшли ці ділянки.

“Я досі приголомшений тим, що всього 7-10 хвилин впливу цих звуків поліпшили самопочуття людей. Це дійсно підкреслює, наскільки важливий слух для нас і, можливо, для інших тварин”, – сказав професор біології Каліфорнійського політехнічного університету Клінтон Френсіс.

Раніше повідомлялось про те, що вчені вперше виявили мікрочастинки пластику у людській плаценті – як у материнських тканинах, так і з боку плоду.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram