Тіло. Фото - Pixabay

У людській плаценті виявили мікропластик

Вчені вперше виявили мікрочастинки пластику у людській плаценті – як у материнських тканинах, так і з боку плоду.

Як передає Укрінформ, відповідне відкриття італійських вчених опубліковано в науковому журналі Environment International на порталі ScienceDirect.

Вперше мікропластик було виявлено методом раманівської мікроскептроскопіі в плаценті людини, – йдеться в дослідженні.

Повідомляється, що в дослідженні погодилися взяти участь шість здорових жінок, під час пологів яких постаралися мінімізувати їхній контакт з пластиком. Так, акушери користувалися бавовняними рукавичками, а пуповину розрізали металевими, а не пластиковими ножицями.

Читайте також: Недосипання позбавляє людину радості

У результаті дослідження мікропластик (частинки пластика розміром менш як п’ять міліметрів – ред.) виявили в усіх частинах плаценти: материнської, плодової й амніохориальної оболонках.

Всього в плацентах досліджуваних жінок виявили 12 часток пластику, три з яких виявилися поліпропіленом, а від інших дев’яти вдалося визначити лише відповідні барвники-пігменти. Ними виявилися пігменти, які входять до складу штучних покриттів, фарб, клеїв, штукатурок, пальчикових фарб, полімерів, косметики та засобів особистої гігієни.

Раніше вчені з Університету Північної Кароліни перерахували продукти, які можуть знижувати активність ферментів коронавірусу.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram