Зі здуттям живота в якийсь момент життя стикаються всі – живіт роздувається, набрякає і загалом людина відчуває сильний дискомфорт, коли страждає на здуття.
Його може спричиняти переїдання, надто швидке споживання їжі і навіть деякі конкретні продукти, пише Жіночий світ з посиланням на Express.
Один із найпростіших способів знизити ризик здуття живота – це зменшення споживання квасолі. Квасоля багата на види цукрів, які можуть дуже довго перетравлюватись, що збільшує вироблення газів і може викликати біль.
Читайте також: Кардіологи назвали найбільш корисний для серця овоч
У квасолі містяться олігосахариди, які у шлунку просто не розщеплюються. Натомість вони потрапляють у кишечник, де служать поживою для кишкових бактерій. Коли бактерії намагаються розщепити ці цукри, вони виділяють газ як побічний продукт. Врешті, це призводить до відчуття здуття і метеоризму.
Крім квасолі є й інші продукти, що збільшують ризик виникнення здуття. Наприклад, ви можете зменшити ризик його появи, якщо вживатимете менше капусти. Капуста є різновидом їжі з високим вмістом FODMAP, а це означає, що у багатьох людей можуть виникати труднощі з її засвоєнням.
Читайте також: Томатний сік зменшує ризик розвитку серцево-судинних захворювань
Вживання занадто великої кількості продуктів з високим вмістом FODMAP може призвести до симптомів, подібних до синдрому подразненого кишечника. FODMAP – це акронім, яким позначають ферментовані олігосахариди, дисахариди, моносахариди та поліоли.
Брюссельська капуста, продукти з високим вмістом фруктози та лактози також багаті FODMAP.
Читайте також: Огірки та виноград підвищують ранковий апетит
Якщо ж симптоми здуття не минають довгий час, варто звернутись до медиків. Вони можуть бути ознакою чогось серйозного, в тому числі і раку кишечника.
Нагадаємо, що вода, прийнята під час/після їжі розбавляє шлункові ферменти і кислоти, а також не перешкоджає травленню.