Вода. Фото: Pixabay

Вживання води під час їжі не впливає на роботу шлунку

Вода, прийнята під час/після їжі розбавляє шлункові ферменти і не перешкоджає травленню.

На тлі наявних наукових даних про фізіологію людини, цей догмат виглядає щонайменше безглуздо. З огляду на, що багато хімічних реакцій, що відбуваються за участю травних ферментів, насправді, якраз навпаки потребують води, повідомив Голос.

Функціонально шлунок поділяють на проксимальний відділ (функція зберігання їжі) і дистальний відділ (функція перемішування і переробки). При надходженні порції їжі в шлунок відносно тверді її компоненти розташовуються шарами, а рідина і шлунковий сік обтікають їх зовні і надходять в дистальний відділ шлунка, рідина швидко евакуюється в дванадцятипалу кишку і її обсяг в шлунку експоненціально зменшується.

Вода, яка приймається під час їжі (як і відразу перед/після їжі), не робить якого-небудь значимого впливу ні на кислотність (рівень pH) в шлунку, ні на роботу ферментів в шлунковому соку. Шлунок досить складний механізм, який у здорової людини, цілком здатний самостійно регулювати необхідну концентрацію шлункового соку.

Отже, пити воду можна до їжі, відразу після, під час, безпосередньо перед їжею. Необхідно дотримуватись розумної міри, не випивати по літру і більше води за один підхід: вона просто не буде встигати йти зі шлунка.

Нагадаємо, що регулярні фізичні вправи, такі як швидка ходьба, зміцнюють серце.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram