Світлана Федорова: пік COVID-19 в області слід очікувати у кінці травня – початку червня

Виконувач обов’язків директора “Миколаївського обласного центру лікування інфекційних хвороб” Світлана Федорова вважає, що Миколаївщина ще не досягла піку захворювання коронавірусом, але його слід очікувати наприкінці весни – початку літа.

Про це головний лікар обласної інфекційної лікарні розповіла в ефірі програми “Діалог” на телеканалі “МАРТ”.

На її думку, спираючись на досвід роботи інфекціоністом та володіючи власними даними, пік коронавірусу у Миколаївській області слід очікувати у кінця травня – початку червня.

Піку ще не було, я так вважаю. Повертаючись до функції нашого обласного штабу (прим. ред. – Миколаївський обласний штаб ліквідації наслідків НС), на жаль, ані прогнозу – оскільки це пряма функція штабу, ані аналізу ситуації – ми не бачимо, ані звітів. За своїми власними даними, на свій перегляд цих подій як інфекціоніста, я можу допускати, що пік нас очікує: кінець травня – початок червня. І друга хвиля – це восени, ближче до жовтня, – зазначила Світлана Федорова.

Дивіться також: Я не можу нормально обстежити своїх медиків на COVID-19, – Світлана Федорова про тиск на медзаклад

Вона додала, щоб стверджувати точно, чи буде друга хвиля потужнішою ніж перша, слід проводити додаткові дослідження. Зокрема імуноферментний аналіз (ІФА), за допомогою якого можна визначити якісний і кількісний склад антигенів і антитіл тих людей, які вже перехворіли COVID-19 або були носіями та перенесли хворобу у безсимптомній формі.

Крім того, доречним є масове експрес-тестування всього населення Миколаївського області.

Нагадаємо, в Україні будуть діяти нові правила відвідування парків та перукарень після послаблення карантину.

Як відомо, сенат Франції підтримав продовження надзвичайного стану до 10 липня.

Раніше повідомлялось, Олександр Сєнкевич розповів, коли миколаївці зможуть відпочивати на оновленій Соборній площі.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram