Я не можу нормально обстежити своїх медиків на COVID-19, – Світлана Федорова про тиск на медзаклад

Виконувач обов’язків директора “Миколаївського обласного центру лікування інфекційних хвороб” Світлана Федорова розповіла про тиск на її заклад та працівників з боку “Миколаївсього обласного штабу з ліквідації наслідків НС”.

Про це вона заявила в ефірі програми “Діалог” на телеканалі “МАРТ”.

Як відомо, згідно з наказом Міністерства охорони здоров’я України №953 медичним працівникам, які працюють із хворими на коронавірус, мають проводити кожні 5 днів ПЛР-тест на COVID-19.

За словами головного лікаря обласної інфекційної лікарні, члени обласного штабу з ліквідації наслідків НС та “Миколаївського обласного лабораторного центру МОЗ України” розголошують та передають стороннім особам інформацію про результати тестувань на COVID-19 медичних працівників.

Ми зіткнулись з тим, що з боку членів штабу, співробітників лабцентру є розголошення інформації про випадки (прим. ред. – захворювання), що є недопустим. Результати аналізу розповідаються стороннім людям, але не надсилаються у той заклад, який направив матеріал, – розповідає Світлана Федорова.

Вона додає, що було прийнято рішення зашифрувати імена медпрацівників обласної інфекційної лікарні, оскільки це дозволено тим же наказом МОЗу.

Нам почали закидати і я отримала лист: ми (прим.ред. – “Миколаївський обласний лабораторний центр”) не будемо досліджувати матеріал, хоча взяли його в роботу, якщо ви не напишите нам прізвище, ім’я, по батькові. Тобто вимагали персональні дані, згоду на які не давали мої працівники, бо ми не довіряємо сьогодні тим людям, хто по телефону розказують про аналізи досліджень, – стверджує головний лікар обласної інфекційної лікарні.

Дивіться також: Нам приховувати нічого, – Ірина Шамрай про візит депутатів до лікарень

Крім того, за словами Світлани Федорової, обласний штаб з ліквідації наслідків НС вимагає від неї заздалегідь заповнити звітні документи і написати, що її медзаклад обстежує “хворих” або “контактних”.

Вона підкреслює, що ці особи не є хворими і вони контактують у засобах індивідуального захисту, тобто є здоровими людьми, які обстежуються за наказом МОЗ. Отже, лікарня не зобов’язана надавати їхні персональні дані.

Я вважаю, це погроза, бо мені кажуть: ми не будемо досліджувати (прим. ред. – аналізи тестів), ми порушимо наказ МОЗ, якщо ви не надасте ці дані. Як ми можемо говорити про тестування для всієї області, якщо я не можу своїх медичних працівників нормально і спокійно обстежити на сьогодні, – заявила Світлана Федорова.

Нагадаємо, Великобританія вийшла на перше місце за кількістю смертей від COVID-19 у Європі.

Раніше повідомлялось, на Миколаївщині ще один летальний випадок COVID-19.

Як відомо, у Миколаївській області намагались випустити “клон” районної газети з рекламою депутата облради 

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram