Фото: World Health Organization (WHO)

Перемогу над коронавірусом оголошувати зарано, він продовжує мутувати – ВООЗ

Очільник Всесвітньої організації охорони здоров’я Тедрос Аданом Гебреісус прокоментував рішення деяких країн скасувати карантинні обмеження через “зменшення агресивності” коронавірусу.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє ВООЗ у мережі Твіттер. Він закликав уряди цих країн все одно запобігати поширенню коронавірусу, можливо іншими засобами.

Ми занепокоєні тим, що у деяких країнах з’явилася інформація про те, що через здійснену вакцинацію, високу заразність штаму Омікрон та меншу тяжкість перебігу хвороби запобігання передачі вірусу більше неможливе та непотрібне, – сказав очільник ВООЗ.

Він пояснив, що незважаючи на меншу “агресивність” Омікрону все одно потрібно продовжувати запобігати поширенню коронавірусу, щоб запобігти збільшенню кількості смертей, спричинених пандемією.

Читайте також: Майже половину населення світу вакцинували проти коронавірусу – ВООЗ

Ми не закликаємо жодну країну повернутися до так званого локдауну. Але ми закликаємо усі країни захистити своїх людей, використовуючи всі інструменти у наборі інструментів, а не лише вакцини, – наголосив Гебреісус.

Голова ВООЗ додав, що наразі передчасно оголошувати про перемогу над коронавірусом, оскільки він продовжує мутувати.

Читайте також: Українські лабораторії можуть виявляти коронавірусний штам “Омікрон”

ВООЗ наразі відстежує чотири підвиди штаму Омікрон, що викликають занепокоєння, включаючи BA.2. Цей вірус продовжуватиме еволюціонувати, тому ми закликаємо країни продовжувати тестування, спостереження та визначення послідовності, – зазначив Гебреісус.

У січні всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) попередила про появу нового штаму коронавірусу, який буде заразнішим, ніж «Омікрон». Про це заявила експертка організації Марія ван Керкхове.

Нагадаємо, що за результатами попереднього дослідження три дози вакцини від COVID-19 Pfizer здатні ефективно захищати від штаму «Омікрон». Поки йдеться про попередні дані випробувань, потрібно більше часу, щоб сказати про ефективність вакцини остаточно.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram