Фото: Pixabay

ВООЗ попередила про появу більш заразного штаму коронавірусу

Деякі інфіковані Covid-19 люди мають довгострокові наслідки, які фахівці досі достатньо не вивчили.

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) попередила про появу нового штаму коронавірусу, який буде заразнішим, ніж «Омікрон». Про це заявила експертка організації Марія ван Керкхове під час виступу в ефірі програми «Наука за п’ять хвилин», повідомляє Главком.

На думку Керкхове, чим більше циркулюється новий варіант вірусу, тим сильніше він змінюється.

Безперечно, вони будуть більш заразними, оскільки їм потрібно перевершити варіанти, які циркулюють зараз, – пояснила експерт.

Вона додала, що штам буде здатний долати вплив імунітету. Керкхове також закликала не вважати «Омікрон» слабким штамом Covid-19 через легший перебіг хвороби, ніж при зараженні «дельта»-варіантом.

Читайте також: Майже половину населення світу вакцинували проти коронавірусу – ВООЗ

За словами експерта ВООЗ, необхідно зменшити ризик появи нових варіантів захворювання, аби запобігти тяжким наслідкам й не допустити перевантаження системи охорони здоров’я.

Також Керкхове відзначила, що деякі інфіковані Covid люди – мають довгострокові наслідки, які фахівці досі достатньо не вивчили.

Читайте також: Українські лабораторії можуть виявляти коронавірусний штам “Омікрон”

Нагадаємо, що за результатами попереднього дослідження три дози вакцини від COVID-19 Pfizer здатні ефективно захищати від штаму «Омікрон». Поки йдеться про попередні дані випробувань, потрібно більше часу, щоб сказати про ефективність вакцини остаточно.

Крім того, у Міністерстві охорони здоров’я дали прогноз, коли в Україні варто очікувати значне поширення штаму “Омікрон”. Головний державний санлікар України Ігор Кузін повідомив, що уже в січні “Омікрон” може охопити всю Україну.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram