Майже половину населення світу вакцинували проти коронавірусу – ВООЗ

Щеплення від коронавірусного захворювання COVID-19 має вже близько половини населення світу.

Як передає Укрінформ, про це заявив у вівторок виконавчий директор програми ВООЗ із надзвичайних ситуацій у сфері охорони здоров’я Майкл Раян під час Всесвітнього економічного форуму (ВЕФ), який цього року проходить у віртуальному форматі.

На сьогодні близько половини населення Землі отримали дві дози вакцини, – заявив представник ВООЗ.

При цьому він вказав на те, що мають місце великі відмінності у частці вакцинованих людей у різних частинах світу. Передусім, низький рівень вакцинованих від COVID-19 спостерігається у країнах з низьким рівнем розвитку.

Так, в Африці рівень вакцинації знаходиться лише на рівні 7%. І тому, хоча вакцинація і триває, є країни, які фактично залишаються поза цим процесом. І нам треба добитися справедливості та захищати найбільш незахищені групи у всіх країнах при боротьбі з цим вірусом, – заявив Раян.

Представник ВООЗ наголосив, що вірус продовжуватиме існувати і нікуди не подінеться. І головним завданням наразі є подолання тієї надзвичайної ситуації в галузі охорони здоров’я, яка була проголошена у зв’язку зі спалахом нового коронавірусу.

У цьому році ми не зможемо побороти вірус, і ніколи не зможемо зупинити вірус. Ці пандемічні віруси вже є складовою нашої екосистеми. Але ми можемо добитися припинення цієї надзвичайної ситуації у сфері охорони здоров’я, яку гендиректор ВООЗ Тедрос Гебреєсус проголосив у січні 2020 року, – заявив Раян.

За його словами, потрібно максимально стримати поширення цього захворювання та звести до мінімуму смертність від COVID-19, і основний інструмент у досягненні цієї мети – всеохоплююча вакцинація населення з рівним доступом в усіх регіонах світу та для усіх верств і груп населення.

Читайте також: Українські лабораторії можуть виявляти коронавірусний штам “Омікрон”

Нагадаємо, що за результатами попереднього дослідження три дози вакцини від COVID-19 Pfizer здатні ефективно захищати від штаму «Омікрон». Поки йдеться про попередні дані випробувань, потрібно більше часу, щоб сказати про ефективність вакцини остаточно.

Крім того, у Міністерстві охорони здоров’я дали прогноз, коли в Україні варто очікувати значне поширення штаму “Омікрон”. Головний державний санлікар України Ігор Кузін повідомив, що уже в січні “Омікрон” може охопити всю Україну.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram