Сон. Фото: Pixabay

Вчені пояснили користь денного сну для літніх людей

Наразі фахівці з’ясовують, чи може короткий сон вдень запобігти розвитку деменції.

Короткий сон у другій половині дня покращує розумову діяльність у людей похилого віку. Про це йдеться у новому дослідженні науковців з Китаю, участь в якому взяли понад 2 тисячі людей віком 60+, повідомляє Уніан, посилаючись на Science alert.

Читайте також: Сон менше 6 годин збільшує ризик когнітивних порушень

За допомогою серії тестів з визначення змін у когнітивних здібностей науковці констатували покращення показників координації, швидкість мовлення і робочої пам’яті у добровольців, які заявили, що постійно сплять вдень.

“Кілька досліджень показали, що денний сон сприяє розвитку когнітивних функцій у літніх людей. З іншого боку, деякі спостереження показали також й протилежні результати”, – цитує видання висновки науковців. При цьому автори поки не можуть зрозуміти причину таких розбіжностей.

Вчені припускають, що на користь денного сну може впливати те, чи людина силує себе до нього, чи відпочиває за потребою організму, а також протяжність дрімоти.

Читайте також: Вживання алкоголю ввечері порушує сон, – медики

Наразі фахівці з’ясовують, чи може короткий сон вдень запобігти розвитку деменції та загалом когнітивному спаду.

Раніше повідомлялось, що дослідження, проведене за участю близько мільйона людей по всій Європі, довело, що безсоння здатне підвищити ризик розвитку діабету навіть серед людей з нормальною вагою.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram