Горілка. Фото - Pixabay

Вживання алкоголю ввечері порушує сон, – медики

Опитування, проведене Американською академією медицини сну (AASM), показало, що з цією проблемою періодично стикаються 68% дорослих людей, часто – кожен п’ятий.

В опитуванні взяли участь понад 2 тисячі осіб, всі вони відповіли на питання “Чи часто у вас скорочується тривалість сну, тому що залишаєтеся пити алкоголь після часу звичайного відходу до сну?”, повідомляє Голос.

Читайте також: В Україні хочуть заборонити продаж алкоголю та тютюну після 22:00

Виявилося, що чоловіки більш схильні нехтувати сном на користь випивки частіше, ніж жінки: 75% проти 60%. Найбільш поширеною ця форма небезпечного для здоров’я поведінки виявилася серед людей у ​​віці 35-44 років.

“Хоча ви можете вважати, що алкоголь допомагає вам спати, його прийом перед сном володіє декількома негативними ефектами. Він призводить до фрагментації сну, частих пробуджень в другій половині ночі”, – коментує ці дані президент AASM доктор Каннан Рамар.

Дослідження показують, що якщо прийняти алкоголь за годину до сну, то знижується вироблення мелатоніну, “гормону сну”. Це призводить до порушення циркадних ритмів, які визначають режим сну і неспання.

Дивіться також: На Миколаївщині викрили групу, яка виготовляла і продавала фальсифікований алкоголь

AASM рекомендує витримувати проміжки ц три-чотири години між випивкою і сном. Якщо випити безпосередньо перед сном, то сон може бути неглибоким, тому що метаболізм алкоголю протидіє його заспокійливому ефекту. Також – пити безалкогольні напої (дві склянки на одну порцію алкоголю).

Раніше глава Мінфіну Сергій Марченко зазначив, що акциз на алкоголь планують підвищити на рівень інфляції – 11%. При цьому Марченко не назвав дати підвищення, але запевнив, що він не вплине на збільшення “тіньового” ринку.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram