Сон. Фото: Pixabay

Безсоння підвищує ризик розвитку діабету

Дослідження, проведене за участю близько мільйона людей по всій Європі, довело, що безсоння здатне підвищити ризик розвитку діабету навіть серед людей з нормальною вагою.

Провідний автор дослідження, професор Сюзанна Ларссон з Каролінського інституту в Стокгольмі, заявила, що отримані дані будуть використані в первинній профілактиці діабету 2-го типу, повідомляє Голос з посиланням на Mirror.

“Стратегії профілактики повинні будуватися з різних точок зору, таких як зниження рівня ожиріння і куріння, а також поліпшення психічного здоров’я, якості сну, рівня освіти і ваги при народженні”, – зазначила вона.

Вчені уточнили, що люди з безсонням на 17% частіше хворіють на діабет 2-го типу, який може загрожувати навіть смертю. Депресія і вживання великої кількості кави також збільшують ризик даного захворювання.

“За даними Міжнародної федерації діабету, діабет 2-го типу є глобальною проблемою громадської охорони здоров’я, від якої в 2015 році страждали 9 з 100 дорослих у всьому світі”, – додала Ларссон.

Нагадаємо, що регулярне вживання оливкової олії може знизити ймовірність імпотенції.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram