Тіло. Фото - Pixabay

Вчені навчилися розпізнавати діагноз по звуку бурчання живота

Дослідники розповіли про метод, завдяки якому лікарі в майбутньому зможуть за лічені хвилини діагностувати проблеми з травленням лише по звуку бурчання живота.

Вперше на це звернув увагу ще Гіппократ: бурчання є наслідком проходження їжі або рідини в тонкий кишечник через шлунок. Вчені згодні з тим, що звук допоможе виявити певні проблеми зі здоров’ям, пише Голос.

Наприклад, з їх допомогою можна діагностувати синдром роздратованого кишечника. Серед симптомів: здуття живота, запор або діарея. В цілому діагностика цієї недуги – непростий процес, зараз немає спеціальних тестів, які виявлятимуть його.

Читайте також: Яблучний оцет допомагає подовжити життя

Американські вчені розробили пристрій, прослуховуючий шуми в кишечнику, аналізуючи різні процеси. Майже в 88% випадків розробка вірно діагностує СРК. На думку дослідників, це більш безпечна методика в порівнянні з процедурою по типу колоноскопії.

Раніше повідомлялось про те, що велика кількість горіхів здатна негативно вплинути на стан здоров’я людини. Також проблеми у функціонуванні шлунку може спричинити велика кількість спожитої квасолі.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram