ФОТО: Інше.ТВ

В Україні планують змінити правила реєстрації автомобілів

Кабінет Міністрів ухвалив постанову про внесення змін до Порядку держреєстрації (перереєстрації) та зняття з обліку транспортних засобів.

Як повідомляє Укрінформ, ідеться про автомобілі, автобуси, самохідні машини, сконструйовані на шасі автомобілів, мотоцикли, причепи, напівпричепи, мотоколяски та інші прирівняні до них транспортні засоби, а також мопеди.

Як зазначається у пояснювальній записці до документа, постанову розроблено з метою вдосконалення механізму проведення процедури державної реєстрації (перереєстрації), зняття обліку транспортних засобів, а також приведення у відповідність до вимог чинного законодавства.

Читайте також: В Україні можуть підняти податок на купівлю автомобілів

Уточнюється, що у МВС пропонують встановити, що держреєстрація нових транспортних засобів може проводитися сервісними центрами МВС за участю суб’єктів господарювання, які стоять на обліку в Головному сервісному центрі МВС та здійснюють продаж таких транспортних засобів.

Постанова також встановлює, що у разі коли під час реєстрації/перереєстрації транспортні засоби не підлягають огляду фахівцями експертної служби МВС, подання заяви та документів, необхідних для отримання номерних знаків та реєстраційних документів, перевірка поданих документів можуть здійснюватися із застосуванням засобів електронного кабінету водія функціональної підсистеми єдиної інформсистеми МВС або через єдиний державний вебпортал е-послуг.

Читайте також: В Україні зріс ринок нових автомобілів

Також документом визначається, що у разі митного оформлення транспортних засобів, їхніх складових частин, що мають ідентифікаційні номери, які ввозяться на митну територію нашої країни, за електронною митною декларацією відомості про оформлення такої декларації перевіряються шляхом надсилання запиту в е-вигляді до єдиної автоматизованої інформсистеми митних органів за допомогою засобів інформаційно-телекомунікаційних систем.

Окремо постанова визначає, що зняття з обліку транспортних засобів, які належать диппредставництвам міжнародних організацій в Україні, їхньому персоналу та членам сімей персоналу, акредитованих у встановленому порядку в МЗС, а також міжурядовим організаціям та їхнім співробітникам, які не є резидентами України, вивезених за межі України, може проводитися без їхнього огляду.

Читайте також: ЗАЗ буде виготовляти автобуси для Європи

Серед інших запропонованих змін – що держреєстрація (перереєстрація), зняття з обліку транспортних засобів скасовується на підставі документів, що підтверджують установлення факту знищення, підробки або зміни ідентифікаційного номера транспортного засобу, номера двигуна або заміни без відповідного дозволу номерної панелі з ідентифікаційним номером транспортного засобу, а також – на підставі відомостей про транспортних засіб, що перебуває під дією обтяжень, або у разі подачі документів, інформація в яких не відповідає відомостям відповідних держреєстрів; у разі визнання недійсним правочину, на підставі якого проводилася держреєстрація/перереєстрація, зняття з обліку транспортного засобу.

Такі номерні знаки із перереєстрованих або знятих з обліку транспортних засобів за умови відповідності їх інформаційного змісту щодо адміністративно-територіальної належності, порядкового номера та серії встановленим вимогам можуть за зверненням власників перезакріплюватися за іншими придбаними ними транспортними засобами.

Читайте також: В Україні розпочнуть аудит міжнародних автотрас

У документі встановлюється, що зареєстровані в нашій країні транспортні засоби, конфісковані або вибракувані за межами нашої держави компетентними органами іноземних держав, знімаються з обліку у зв’язку з їхнім вибракуванням на підставі відповідної інформації таких органів.

Раніше повідомлялось про те, що Tesla тільки що випустила алкогольний напій Tesla Tequila, який випускається в фірмовій пляшці у формі блискавки.

Крім того, керівник Всеукраїнської федерації власників безпілотників, дистриб’ютор DJI в Україні Тарас Трояк повідомив про ймовірне будівництво аеропорту для безпілотних літальних апаратів у Києві.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram