Авто у Миколаєві. Фото - К. Олійник

В Україні можуть підняти податок на купівлю автомобілів

В Україні з 2021 року можуть різко збільшити податок на купівлю легкових автомобілів.

Про це повідомляє Діло, посилаючись на прес-службу Міністерства фінансів України. 

Чинна редакція Податкового кодексу України (ПКУ) передбачає, що транспортний податок сплачують власники авто віком до п’яти років включно, середньоринкова вартість яких становить не менше 375 розмірів мінімальних заробітних плат. У 2017 році, коли мінімальна зарплата становила 3 200 грн, мінімальна вартість авто, за які сплачувався податок, дорівнювала 1,2 млн грн.

Читайте також: В Україні зріс ринок нових автомобілів

Станом на 1 січня 2020 року мінімальна зарплатня виросла до 4 723 грн, відповідно, вартість автомобілів, що підлягають оподаткуванню, виросла до 1,77 млн грн.

З врахуванням того, що на 2021 рік мінімалка передбачена в розмірі 6 тис. грн, об’єктами оподаткування будуть легкові автомобілі вартістю 2,25 млн грн.

“Виходячи з наведеного, значно знизилась кількість авто, з яких сплачується транспортний податок (за даними Мінекономіки в 1,5 рази в порівнянні з 2019 роком), що негативно вплинуло на надходження до місцевих бюджетів, оскільки цей податок є місцевим”, – зазначають у Мінфіні.

Таким чином, вважають у міністерстві, транспортний податок на розкішні авто втрачає своє фіскальне значення, тому пропонується повернутися до оподаткування дорогих авто вартістю понад 1,2 млн грн шляхом внесення змін до ПКУ в частині встановлення середньоринкової вартості в 200 розмірів мінімальних заробітних плат. Такий крок, впевнені у відомстві, сприятиме наповненню бюджетів місцевих громад і використанню цих коштів на розвиток інфраструктури, освіти та медицини.

Раніше повідомлялось про те, що Tesla тільки що випустила алкогольний напій Tesla Tequila, який випускається в фірмовій пляшці у формі блискавки.

Крім того, керівник Всеукраїнської федерації власників безпілотників, дистриб’ютор DJI в Україні Тарас Трояк повідомив про ймовірне будівництво аеропорту для безпілотних літальних апаратів у Києві.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram