Фото - Укрінформ

“Ухилисток” каратимуть: що в Україні загрожує жінкам без військового квитка

Отримати військовий квиток можна до кінця 2022 року.

ВУкраїні з 17 грудня набули чинності нові правила військового обліку, згідно з якими відтепер усі жінки віком до 60 років мають пройти медкомісію та отримати військовий квиток. Відповідальність за отримання документа покладатиметься на роботодавця, а у разі його відсутності штрафуватимуть компанію та саму жінку, пише Телеграф.

Відповідно до положень закону, роботодавець буде змушений контролювати наявність квитка та під час прийняття жінок на роботу.

Читайте також: В Україні працюючих жінок поставлять на військовий облік

Штраф для порушниць становитиме від 510 до 850 гривень. У разі повторного порушення або вчиненого в особливий період розміру адміністративного покарання збільшиться до 850—1700 гривень.

Читайте також: Як стати жінці на військовий облік: правила і необхідні документи

Для роботодавців штрафи будуть більшими. Якщо підприємство сприятиме ухиленню від військового обліку або не контролюватиме наявність документа, то його власнику доведеться заплатити від 5100 до 8500 гривень.

Читайте також: У ЗСУ найближчим часом планують дозволити жінкам обіймати будь-які посади в армії

Нагадаємо, що у вересні Президент Володимир Зеленський вніс низку змін до положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах.

Також до кінця поточного року спецпідготовку з методики навчання англійської мови організують для 150 військовослужбовців, які виконуватимуть обов’язки позаштатних інструкторів мовної підготовки.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram