Фото - Укрінформ

Як стати жінці на військовий облік: правила і необхідні документи

Алгоритм постановки на облік військовозобов’язаних жінок не відрізняється від аналогічної процедури в чоловіків.

Як передає Укрінформ, про це на брифінгу в Києві розповів військовий комісар Київського обласного ТЦК та СП полковник Валерій Куценко.

Читайте також: В Україні працюючих жінок поставлять на військовий облік

Так, за його словами, для постановки на облік жінка-військовозобов’язана має повідомити свого керівника підприємства і з’явитися до територіально центру укомплектування до кінця 2022 року, щоб з’ясувати, чи підлягає вона військовому обліку.

Жінка пише заяву про те, що вона хоче стати на військовий облік, надає відповідні копії і оригінали документів: паспорт, ідентифікаційний код, свідоцтво про шлюб, народження дітей, про закінчення навчального закладу, довідку з роботи із зазначенням спеціальності, за якою вона працює на даний час, – зазначив Куценко.

Після цього ухвалюватиметься рішення, чи підлягає жінка військовому обліку.

Якщо вона підлягає цьому обліку, вона буде направлена для проходження військово-лікарської комісії за місцем реєстрації, – додав військовий комісар.

Відповідаючи на запитання, чи буде продовжений час роботи медкомісій, які зараз працюють у поліклініках двічі на тиждень, він зауважив, що це регулюється розпорядженням голови райдержадміністрації.

Читайте також: Українська армія цьогоріч поповнилася майже на 10 тисяч осіб

Встановлюються такі терміни роботи комісії, які забезпечують проведення медоглядів з усіма категоріями, які приходять в територіальний центр цього району – це і призовники, і військовозобов’язані, і військові, які приймаються на службу за контрактом. Якщо буде потреба.., то, звичайно, будуть графіки коригуватися в бік збільшення, – зазначив Куценко.

Щодо кадрового та фінансового забезпечення територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки для постановки жінок на військовий облік, він зауважив, що робота тільки починається.

Під час процесу ми будемо бачити, яке буде навантаження, і якщо буде необхідність збільшення кількості штатних працівників, відповідно й збільшення фінансування, то такі заявки будуть подані і ми будемо проводити роботу щодо коригування графіків роботи центрів, медкомісій, – заявив військовий комісар.

Під час брифінгу зазначалося, що громадяни можуть звертатись на “гарячу лінію” командування Сухопутних військ ЗСУ – 093-823-07-70, 066-823-07-70 та 068-823-07-70 (Whatsapp, Telegram, Viber).

Читайте також: У ЗСУ найближчим часом планують дозволити жінкам обіймати будь-які посади в армії

Нагадаємо, що у вересні Президент Володимир Зеленський вніс низку змін до положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах.

Також до кінця поточного року спецпідготовку з методики навчання англійської мови організують для 150 військовослужбовців, які виконуватимуть обов’язки позаштатних інструкторів мовної підготовки.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram