Фото: CNN

Зеленський вніс зміни до положень про військову службу в ЗСУ

Президент Володимир Зеленський вніс низку змін до положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах.

Відповідний указ №483/2021 опублікований на сайті глави держави, повідомляє Укрінформ. Документом уточнено норму про укладення першого контракту курсантами.

Визначено, що відтепер з курсантами вищих військових навчальних закладів, військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти і слухачами курсів військової підготовки офіцерського складу в зазначених закладах, які не мають військових звань офіцерського складу, після успішного закінчення навчання (підготовки) на посадах осіб сержантського, старшинського та офіцерського складу — строком на 5 років, а за спеціальностями льотного складу осіб офіцерського складу авіації – строком на 10 років.

Також указ визначає, що строк проходження військової служби може бути продовжено за новим контрактом для осіб рядового складу – на 3 роки; для осіб сержантського і старшинського складу – на строк від 3 до 5 років.

Читайте також: Литва планує передати українській армії бронежилети і балістичні пояси на 677 тисяч євро

Крім того, документом передбачено, для осіб рядового складу первинним є військове звання рекрута (раніше – солдата (матроса)), а для осіб офіцерського складу первинним є військове звання молодшого лейтенанта (раніше – лейтенанта, в окремих випадках – молодшого лейтенанта).

Водночас зазначається, що первинне військове звання рядового складу присвоюється громадянам, які вступили на військову службу за контрактом осіб рядового складу і не мають військових звань, до складання ними Військової присяги. Після складання присяги таким військовослужбовцям присвоюється військове звання солдата (матроса).

Документом також уточнюються строки вислуги у військовому званні, норми про чергове і дострокове присвоєння звання, звільнення з посад військовослужбовців тощо.

Читайте також: На сьогодні забезпечено модернізацію 50% наших танків, — ЗСУ

Президент також підписав указ №484/2021 про внесення змін до Положення про проходження військової служби в Державній прикордонній службі України.

Водночас указом №486/2021 визнано такими, що втратили чинність, низка указів, які стосуються питань проходження військової служби в ЗСУ, СБУ, Управлінні державної охорони, Держприкордонслужбі, Держспецзв’язку, Службі зовнішньої розвідки.

Як відомо, фахівці КП “НВК “Іскра”, яке входить до складу Укроборонпрому, виготовили та передали Збройним силам України нову трикоординатну радіолокаційну станцію 35Д6М, здатну працювати майже у будь-яких кліматичних умовах та у гірській місцевості.

Також повідомлялося, у лютому 10-та морська авіаційна бригада ВМС, розташована у Миколаєва, отримала перший вертоліт МІ-2МСБ.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram