Фото: Міністерство оборони України

У ЗСУ найближчим часом планують дозволити жінкам обіймати будь-які посади в армії

В Україні досі є обмеження щодо посад, які можуть обіймати жінки в армії. Однак впродовж «місяця-двох» у Збройних Силах планують скасувати їх.

Про це розповіла радниця головнокомандувача ЗСУ з гендерних питань Вікторія Арнаутова в ефірі «Радіо Свобода».

За її словами, у Військово-морських силах залишається декілька заборонених для жінок посад. Тож у ЗСУ планують протягом одного чи двох місяців скасувати обмеження.

Арнаутова зазначила, що йдеться про бойові посади, зокрема посади на кораблях, пов’язаних з отруйними та вибуховими речовинами.

Це не означає, що ми хочемо загнати жінок на ці посади. Це такі міжнародні підходи: у законодавстві не повинно бути жодних обмежень для будь-кого. Коли в нас є обмеження, то виходить, що ми не дозволяємо жінці самостійно ухвалювати рішення щодо своєї долі, об’єктивізуємо її, – пояснила радниця головнокомандувача ЗСУ.

Станом на початок 2021 року в ЗСУ служать та працюють приблизно 57 тисяч жінок. Серед цивільних працівників ЗСУ жінки становлять понад 54% від загальної кількості цивільного особового складу.

Проходить службу в ЗСУ 31 тисяча жінок – це 15,6% від загальної кількості військових. Також в Україні є дві жінки, яких відзначили званням генерала: генерал-майор полковник медичної служби Людмила Шугалей і нинішня міністерка у справах ветеранів Юлія Лапутіна.

Нагадаємо, вперше у Збройних силах України командувачем стала жінка – Тетяна Остащенко. Наказ про призначення її командувачем Медичних сил ЗСУ 30 липня підписав очільник Міністерства оборони Андрій Таран.

Раніше повідомлялося, Президент України Володимир Зеленський доручив уряду повністю виплатити борги військовим.

Поширити:

Жовтень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031