Фото: Офіс Президента України

Зеленський доручив уряду повністю виплатити борги військовим

Президент України Володимир Зеленський доручив Кабінету міністрів терміново виплатити в повному обсязі гроші, які уряд заборгував українським військовослужбовцям.

Про це пише Громадське з посиланням на указ глави держави №532/2021 від 13 жовтня, який набирає чинності з дня опублікування.

Окрім виплати боргів, Зеленський постановив одноразово преміювати військових та ветеранів війни з нагоди Дня захисників і захисниць України. Таким чином він хоче забезпечити їхні соціальні гарантії.

Також президент доручив уряду до 31 грудня розробити та внести до Верховної Ради законопроєкт, який має вдосконалити систему грошових виплат військовослужбовцям «з урахуванням кращого досвіду провідних іноземних держав».

Відтепер Кабмін має щоквартально повідомляти про стан виконання заходів для соціального захисту ветеранів війни та сімей загиблих. Йдеться, зокрема, і про їхні права на житло.

А ще уряд спільно з обласними адміністраціями та КМДА має до кінця 2023 року створити у кожному регіоні центри медичного забезпечення, психологічної реабілітації військовослужбовців та ветеранів війни. 

Як відомо, Міністерство оборони заборгувало українським військовослужбовцям 1 млрд 465,8 млн гривень. З них 1,2 млрд гривень – заборгованість з виплат грошової допомоги на оздоровлення.

Нагадаємо, канадські військові передали Нацгвардії навчальних матеріалів на ₴4,5 мільйона.

Раніше повідомлялося, на Донбасі українські військові затримали російського військового під час розвідки.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram