Фото: Міністерство оборони України

В Україні працюючих жінок поставлять на військовий облік

Контролювати процес взяття працівниць на військовий облік мають роботодавці.

17 грудня 2021 року набрав чинності наказ Міноборони №133. Ним затверджено перелік галузей і професій за якими працюючі жінки мають перебувати на військовому обліку, повідомляє Главком.

Згідно з наказом, взяттю на облік підлягатимуть жінки, що мають спеціальність та/або професію, споріднену з відповідною військово-обліковою спеціальністю, визначеною в переліку, затвердженому Міністерством оборони України. Також враховуватиметься придатність до проходження військової служби за станом здоров’я та віком (до 60 років).

До переліку увійшли 35 галузей господарської діяльності та сотні різноманітних професій – від громадського харчування до видавництва та поліграфії. Завдяки цьому на військовому обліку мають перебувати як керівництво підприємств зазначених галузей, так і співробітниці робочих професій та спеціалісти.

Читайте також: Українська армія цьогоріч поповнилася майже на 10 тисяч осіб

Контролювати процес взяття жінок на військовий облік мають роботодавці. В разі невиконання цього зобов’язання їх штрафуватимуть на суму від 5100 до 8500 грн. Саму працівницю, що ухилятиметься від військового обліку очікуватиме штраф від 850 до 1710 грн.

Тож, віднині роботодавцям доведеться перевіряти наявність документів про перебування на військовому обліку не лише в чоловіків, а і в жінок, якщо вони працевлаштовуються на посаду (професію) яка є в Переліку. Жінок, які вже працюють на цих посадах, роботодавець має повідомити про їх обов’язок стати на військовий облік.

Подробиці та перелік документів, необхідних для взяття на облік, варто уточнювати у Центрах комплектування та соціальної підтримки за місцем реєстрації (колишніх військоматах).

Читайте також: У ЗСУ найближчим часом планують дозволити жінкам обіймати будь-які посади в армії

Нагадаємо, що у вересні Президент Володимир Зеленський вніс низку змін до положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах.

Також до кінця поточного року спецпідготовку з методики навчання англійської мови організують для 150 військовослужбовців, які виконуватимуть обов’язки позаштатних інструкторів мовної підготовки.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram