Туреччина почала виробництво власної COVID-вакцини

Турецьке агентство з лікарських препаратів та медичного обладнання схвалило вакцину Turkovac для загального застосування, яке розпочнеться наступного тижня

У країні наразі вже розпочали масове виробництво вакцини Turkovac. Про це повідомляє Укрінформ.

Сьогодні радіємо з приводу запуску в масове виробництво вакцини вітчизняного виробництва Turkovac. Бажаю успіхів у використанні нашої вакцини, якою ми будемо раді поділитися з усім людством, – заявив президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган.

За його словами, протягом усього періоду пандемії Туреччина ділилися медичними засобами, в першу чергу масками, а також направляла у дружні країни вакцину, яку раніше отримувала з інших країн.

Читайте також: У Євросоюзі схвалили COVID-вакцину компанії Novavax

Використання вакцини було схвалене Турецьким агентством з лікарських препаратів та медичного обладнання (TITCK).

Як вказав міністр охорони здоров’я Туреччини Фахреттін Коджа у ході відеоконференції з президентом країни, проведені дослідження вказують на те, що вакцина Turkovac показала свою ефективність як при застосуванні з першої дози, так і в якості «дози нагадування». При використанні Turkovac як «дози нагадування» рівень антитіл збільшується в чотири рази.

Читайте також: Українські лабораторії можуть виявляти коронавірусний штам “Омікрон”

Нагадаємо, що більшість симптомів нового штаму коронавірусу “Омікрон” збігаються з симптомами звичайної застуди. Зокрема, це головний біль, біль у горлі, нежить, втома і чхання.

За результатами попереднього дослідження три дози вакцини від COVID-19 Pfizer здатні ефективно захищати від штаму «Омікрон». Поки йдеться про попередні дані випробувань, потрібно більше часу, щоб сказати про ефективність вакцини остаточно.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram