Тетяна Монахова – докторка філологічних наук, перша в Україні уповноважена із захисту державної мови. Родом із Миколаєва. Після звільнення з посади мовного омбудсмена повернулась у рідне місто.
На посаду уповноваженої із захисту державної мови Тетяну Монахову призначили 27 листопада 2019 року. Проти її кандидатури тоді виступала значна частина українських науковців, які оприлюднили відкрите звернення до Олексія Гончарука у Facebook.
Серед хейтерів, каже Тетяна Монахова, були і знайомі, і боти, і ті, хто ніколи в житті не був із нею знайомий.
Я очевидно, не бажаючи того, перейшла комусь дорогу, зірвала чиїсь плани. Я це все прекрасно розумію. Я до хейтерства ставилась навіть, знаєте з таким усміхом. Коли вийшов колективний лист проти мене (це люди, які займаються в Україні декомунізацією, ліквідують наслідки Радянського Союзу, вони використовують методи Радянського Союзу), я ходила і казала: я тепер шістдесятник, я тепер дисидент, – коментує гостя.

Дивіться також: Стиль, бізнес, тату, реклама: дизайнерка Яна Біляєва в “Шо у Сільман?”
Була велика кількість людей, які писали слова підтримки уповноваженій, давали поради, допомагали знайти людей.
Я колосальну підтримку відчувала. І справді, ця ситуація виявила, хто справжній друг, а хто ворог. У кожної людини свої мотиви. Часто, люди, які виступали проти мене, ніколи в житті зі мною не розмовляли, не бачили мене наживо. З чужих слів, з чуток, чужих коментарів вони робили власні висновки. Чи мають вони на це право? Мають! – вважає Монахова.
Дивіться також: Бізнес під час карантину, благодійність, зброя та полювання: Тетяна Яшкіна в “Шо у Сільман?”
6 травня 2020 року Кабінет міністрів України звільнив Тетяну Монахову з посади уповноваженої із захисту державної мови за власним бажанням.
Після звільнення Монахова повернулась до Миколаєва і почала знову працювати в ЧНУ ім. Петра Могили. В університеті за ініціативи ректора Тетяна Монахова очолила новостворену Школу журналістики – це навчально-науковий центр, який об’єднує кафедру журналістики та медіацентр університету.