Олександр Сєнкевич закликав Давида Арахамію посприяти ухваленню закопроєкту про портові збори

Мер Миколаєва Олександр Сєнкевич сподівається, що глава фракції «Слуга народу» у Верховній Раді Давид Арахамія виконає передвиборчу обіцянку, посприявши ухваленню законопроекту, який дозволить бюджету міста отримувати прибуток від діяльності морських портів.

Про це він розповів в інтерв’ю Роману Скрипіну.

Від них (прим.ред. — портів на території Миколаєва) отримуємо тільки два податка і нічого більше. При цьому Адміністрація морських портів України зібрала з усіх портів більше двох мільярдів гривень і передала до державного бюджету у вигляді дивідендів. Сьогодні те, на чому місто має заробляти місто, воно не приносить грошей… П’ять років звертаюся до народних депутатів України від Миколаївщини, щоб портові збори, які повертаються до державного бюджету, розділити. Половину до державного бюджету, решта – до місцевих бюджетів. Щоб Давид Арахамія, як керівник монобільшості у Верховній Раді, все-таки згадав про обіцянки, які давав перед виборами, допоміг своєму місту, де жив довгий час. Також й іншим містам: Маріуполю, Херсону, Одесі, Чорноморську. Ми просто чекаємо на ці гроші, — зазначив Олександр Сенкевич.

На його думку, без цієї допомоги місто не зможе відновити дорожню інфраструктуру.

Кількість грошей, яке місто заробляє від порту, неймовірно мала, у порівнянні з тим, скільки потрібно витратити на оновлення інфраструктури. Наприклад, в цьому році бюджеті Миколаєва заклали на ремонт доріг 80 мільйонів гривень. 40 мільйонів гривень на капітальний ремонт доріг та 40 мільйонів гривень на поточний ремонт. Це мізер. З капітального ремонту це на дві дороги, хоча навіть не на дві дороги, а на дві ділянки. Одна з них – залізобетонна об’їзна для фур, її будуємо за гроші міста. Гроші малі. Бюджет розвитку міста становить 540 мільйонів гривень, це 20% від бюджету. Ми відправили до Мінфіну документи для узгодження, хочемо ще взяти 150 мільйонів гривень кредиту на ремонт доріг, — пояснив Олександр Сенкевич.

Нагадаємо, Уусерпні 2020 року під час презентації «Стратегії розвитку Миколаївщини» керівник парламентської фракції «Слуга народу» Давид Арахамія пообіцяв, що у 2020 монобільшість підтримає законопроєкт про портові збори для Миколаєва.

Раніше повідомлялось, мер Миколаєва Олександр Сєнкевич заявив президенту Володимиру Зеленському, що місто не бачить сенсу розвивати портову галузь, оскільки це приносить більше шкоди, ніж користі.

Як відомо, виконавчий директор «Асоціації міст України» Олександр Слобожан вважає, що місто Миколаїв з мером Олександром Сєнкевичем найбільш активно займаються лобіюванням питання щодо зміни системи зарахувань від портових зборів на користь місцевого бюджету.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram