Миколаїв має більше шкоди від портів, ніж користі, – Олександр Сєнкевич

Мер Миколаєва Олександр Сєнкевич заявив президенту Володимиру Зеленському, що місто не бачить сенсу розвивати портову галузь, оскільки це приносить більше шкоди, ніж користі.

Про це він сказав під час зустрічі Президента України Володимира Зеленського з бізнесом, зокрема представниками портової галузі. Відеозапис свого звернення міський голова опублікував в Facebook.

Факт перший – Миколаївський порт найдорожчий із суднозаходів в Україні. Кажуть колеги, в світі. Факт другий – ми перевалюємо чверть вантажів від всієї перевалки по Україні. І факт третій – Миколаїв отримав від всього нашого морегосподарського комплексу за 2019 рік 180 мільйонів гривень. При бюджеті розвитку в 770 мільйонів гривень, при загальному бюджеті близько 5 мільярдів. Що це означає? Що для Миколаєва сьогодні сенс розвивати порти для свого міста просто відсутній. При збільшенні перевалки в два рази кількість людей на підприємствах збільшиться максимум на 10%. Це означає, що ми отримаємо додатково ПДФО 10%, а податок на землю – який отримували, такий і залишиться, – сказав Олександр Сєнкевич.

Він підкреслив, що для Миколаєва матиме сенс розвиток портів тільки в разі отримання частини портових зборів, які зараз фактично надходять до Адміністрації морських портів України.

Сьогодні, крім розбитих доріг, пилу і поганої якості повітря, гіршого по Україні, ми нічого від портів не отримуємо, – резюмував мер.

На своїй сторінці в Facebook він також повідомив, що глава фракції «Слуга народу» Давид Арахамія анонсував, що найближчим часом парламент голосуватиме законопроект про нарахування частини портових зборів (у вигляді частки дивідендів, що платить державі АМПУ) до бюджету миколаївської громади.

Олександр Сєнкевич попросив всіх нардепів від Миколаївщини підтримати даний законопроєкт.

Нагадаємо, Президент України Володимир Зеленський анонсував, що до переліку об’єктів “Великої реставрації“, яку наступного року проводитиме Міністерство культури та інформаційної політики, додадуть Будинок офіцерів флоту у Миколаєві.

Як відомо, у п’ятницю, 21 серпня, в Миколаєві на 8-му причалі Президенту України Володимиру Зеленському представили команду, яка піде від партії «Слуга народу» на місцеві вибори.

Раніше повідомлялось, 21 серпня рамках візиту президент України оглянув хід робіт на трасі Н14 Кропивницький – Миколаїв.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram