Фото: WIKIMAPIA.org

Миколаївська область знаходиться на порозі екологічної катастрофи, – голова Чорноморської митниці

Голова Чорноморської митниці Олександр Шуцький заявив про потенційну екологічну катастрофу, яка може виникнути у Миколаївській області в разі аварії на глиноземному заводі.

Про це Олександр Шуцький розповів в інтерв’ю для видання РБК-Україна.

Він нагадав про ситуацію у 2010 році в Угорщині, коли сталося руйнування греблі глиноземного заводу, котрий стримував резервуар з червоним шламом. Стався витік приблизно 1,1 мільйона кубометрів токсичної речовини, який розійшовся по декільком населеним пунктам. У Європі оголосили екологічну катастрофу, постраждалі населені пункти повністю закрили. В результаті отрутохімікати пішли в Дунай.

Найгірше в цій історії, що угорський глиноземний завод в рази менше нашого МГЗ, і являє собою три здоровенних полігонів, в яких вже навіть зверху добудовують борти, – вважає Олександр Шуцький.

Фото: Олександр Шуцький (РБК-Україна)

За його словами, згідно технології збереження червоного шламу є умови, що він повинен не просто омиватись водою, а повністю бути покритим нею. Це допомагає відходам не розвіюватися чи розлітатися.

Якщо в цій технології щось порушується, або з тією кількістю токсинів, що є зараз на території МГЗ, щось несподівано станеться – то в буквальному сенсі Чорне море стане червоним. Грубо кажучи, у нас під боком знаходиться потенційно масштабна екологічна катастрофа, – зазначає очільник Чорноморської митниці.

Дивіться також: Миколаївський суднобудівний завод «Океан» вперше за 8 років виконав закордонне замовлення

Відповідаючи на питання про те, чи є на Миколаївському глиноземному заводі конкретні факти порушення технології, Олександр Шуцький розповів, що червоний шлам потрібно захоронювати або утилізувати (вивозити), однак на МГЗ «вважають за краще не робити нічого».

– Річ у тому, що червоний шлам потрібно: а) заховувати або б) утилізувати (вивозити). Але в МГЗ вважають інакше, і вбачають за краще не робити нічого. На додаток, у своїй технологічній схемі вони не вказують, яка саме кількість червоного шламу з виробництва бокситів утворюється. Ми кілька разів запитували, висилали офіційні запити, але відповіді так і не отримали, – розповідає Олександр Шуцький.

Керівник Чорноморської митниці вважає, що МГЗ зобов’язаний утилізувати шлам.

Як відомо, у Миколаївській області розгорнулося неабияке протистояння митниці з найбільшим в Європі підприємством кольорової металургії “Миколаївським глиноземним заводом”, бенефіціаром якого є російський олігарх і друг президента РФ Володимира Путіна – Олег Дерипаска.

Так, у 2017 році “Миколаївський глиноземний завод”, який входив в об’єднану компанію “Російський алюміній” (“РусАл”) бізнесмена Олега Дерипаски, змінив власника на швейцарського трейдера Glenсore.

Проте, за даними ЗМІ, Дерипаска залишається кінцевим бенефіціаром ТОВ “Миколаївський глиноземний завод”, що також підтверджують представники нової митниці. Згідно з держреєстром, прямими власниками ТОВ “Компанія “Алюміній України” і “Гуардон Україна”, які безпосередньо володіють відповідно 13,96% і 86,04% частками в МГЗ, виступають офшорні компанії кінцевим бенефіціаром яких є Олег Дерипаска, підозрюваний Службою безпеки України у знищенні Запорізького алюмінієвого комбінату (ЗАлК) в інтересах конкурентів з Росії.

Раніше повідомлялось, «Укроборонпром» розділять і ліквідують.

Нагадаємо, ремонт завершено: понтонний міст у Миколаєві відкрили для пішоходів.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram