«Миколаївоблтеплоенерго» просить 50 мільйонів гривень на погашення касового розриву

Директор ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» Микола Логвінов заявив про необхідність виділення з бюджету міста 50 мільйонів гривень на погашення касового розриву.

Про це йшлося у вівторок, 15 вересня, в ході засіданні транспортної комісії, передає кореспондент телеканалу “МАРТ”.

Микола Логвинов нагадав, що у грудні 2019 року бюджетна комісія міськради рекомендувала департаменту фінансів виділити підприємству 71 мільйонів гривень, однак виділено було менше.

Нам виділили в бюджеті 20 мільйонів гривень, з умовою, що 50 нам виділять по проходженню першого півріччя, якщо буде перевиконання бюджету. Зрозуміло, що через коронавірус ми не перевиконали, але платежі залишилися і платити потрібно, – сказав директор «Миколаївоблтеплоенерго».

Також Микола Логвінов у черговий раз акцентував увагу на тому, що підприємство може бути беззбитковим, якщо буде діяти економічно обгрунтований тариф.

НКРЕКП нам прийняло тариф 17 січня 2020 року – 1947,82 грн / Гкал. Застосувати його для населення ми не могли і не можемо, з тієї причини, що є проблема з законодавством України, а саме нам необхідно вести договірну компанію. Договірна компанія була відкладена до 1 травня цього року і населення міста повинно було визначиться з формою договору. Але, у зв’язку з коронавірусом ця норма була перенесена на «протягом 5 місяців після закінчення карантину». Тобто, коли це буде ніхто не знає. 17 березня тариф був переглянутий у бік пониження через ціну на газ – 1637 грн / Гкал. Ми ж працювали за тарифом 1482,50 грн / Гкал. Населення міста оплатило нам 96,4% всіх нарахувань за опалювальний сезон. Але, так як ми не можемо впровадити економічно обгрунтований тариф і поки не буде прийнятий закон №2458 «Про публічні договори» впровадити тариф ми не зможемо, – додав він.

Дивіться також: 37 тисяч абонентів ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» можуть опинитись без тепла – Микола Логвінов

Директор департаменту фінансів Віра Святелик повідомила, що недовиконання бюджету на 1 вересня становить 83,5 мільйона гривень і джерел, звідки можна зняти гроші – немає.

На теперішній момент відсутнє не тільки перевиконання, але є і недовиконання дохідної частини. Станом на 1 вересня – це 83,5 мільйона гривень. На сьогоднішній час немає додаткового джерела, щоб покрити будь-які витрати. Після того як було дано завдання департаменту фінансів жоден розпорядник бюджетних коштів не відмовився від лімітів. Тобто у мене немає ніякого ресурсу, – заявила директор департаменту фінансів.

Віра Святелик додала, що меру Миколаєва Олександру Сєнкевичу також відомо про існуючу проблему з бюджетом міста і вони будуть зустрічатися, щоб обговорити проєкт рішення щодо внесення змін до бюджету міста.

На засіданні комісії стало відомо, що для функціонування різних галузей у місті, треба знайти близько 100 мільйонів гривень.  Члени комісії вирішили дочекатись пропозицій від департаменту фінансів щодо перерозподілу бюджетних коштів, і лише опісля приймуть відповідне рішення.

Нагадаємо, миколаївські теплогенеруючі компанії «Миколаївоблтеплоенерго» та «ТЕЦ» в сумі заборгували акціонерному товариству «Миколаївгаз» 36,5 мільйонів гривень.

Раніше повідомлялось, ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» звернувся до всіх абонентів, що мають заборгованість за послуги централізованого опалення.

Як відомо, об’єкти ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» на 50% готові до нового опалювального періоду.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram