Готовність 50%: як ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» готується до нового опалювального сезону

Об’єкти ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» на 50% готові до нового опалювального періоду. Щоб сезон минув без неприємних сюрпризів Служба теплових мереж відпрацьовує заявки та контролює процес підготовки.

У Службі працює 20 осіб: начальник, його заступник, 4 інженери та 14 слюсарів з обслуговування теплових мереж. Саме вони впродовж опалювального сезону здійснюють контроль за роботою систем опалення шляхом заміру параметрів теплоносія на системах абонентів, виходять з обстеженнями за скаргами споживачів. На підставі цього формуються приписи з усунення недоліків в роботі систем. Деякі мають бути усунені негайно, інші виконуються по закінчені сезону, при підготовці до наступного.

Несподіванки бувають завжди, тому що у нас дуже велика частина теплових мереж, які вже свій термін експлуатації пройшли – термін експлуатації теплових мереж 25 років і вони в основному підземні – ми це виявляємо, коли готуємо їх до опалювального періоду, тиснемо їх на 16 кілограм для того, щоб упередити усі ситуації і пориви, які можуть пройти в опалювальний період,- розповів головний інженер ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» Кирило Купрій.

Саме завдяки гідравлічним випробуванням можна переконатися, чи готова та або інша теплотраса до пуску тепла. Однак, така робота можлива лише за співпраці з управляючими компаніями, ОСББ та ЖЕКами, тому що подібні перевірки мереж мають відбуватись в усьому житловому фонді.

Читайте також: «Миколаївоблтеплоенерго» візьме в кредит 25 мільйонів гривень

Ще в березні-квітні працівники Служби теплових мереж розробили та вручили приписи всім абонентам підприємства, яких понад півтори тисячі. Щоб уни кнути поривів під час пуску тепла після отримання припису споживачі мають розпочати роботи, які в ньому зазначені.

Це обов’язково гідропневмотичне промивання, опресування системи, ревізія арматури, відновлення теплової ізоляції тощо. Роботи, які мають бути виконані, – каже начальник служби теплових мереж підприємства Вікторія Музикантова.

Після усіх підготовчих робіт абонент звертається до Служби теплових мереж. На місце виїжджає інспектор, який ці роботи приймає. Прийом заявок здійснюється черговий диспетчер на наступний робочий день.

Під час прийому робіт від абонента обов’язково має бути присутня особа, котра відповідає за теплове господарство. Підвальне приміщення має бути освітленим, сухим, без комах та тварин. По завершенню кожного виходу інспектора оформлюються документи. Якщо всі роботи пред’явлені і зауважень немає – підписується акт готовності житлового будинку чи споруди абонента до опалювального сезону. В іншому випадку – абонент отримує припис, який має бути відпрацьований до початку опалювального сезону.

В ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» готові надати технічні консультації та роз’яснення з приводу роботи систем за номерами: 050-383-20-46, 050-383-20-47.

Нагадаємо, сучасні апарати ШВЛ благодійники передали найбільшим лікувальним установам Миколаєва – Міській лікарні № 3 та ЛШМД.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram