ФОТО: РБУК Украина

Початок нового опалювального сезону під загрозою: «Миколаївоблтеплоенерго» та «ТЕЦ» заборгували 36,5 млн. гривень «Миколаївгаз»

Миколаївські теплогенеруючі компанії «Миколаївоблтеплоенерго» та «ТЕЦ» в сумі заборгували акціонерному товариству «Миколаївгаз» 36,5 мільйонів гривень. І це лише станом на кінець липня.

До початку нового опалювального сезону, якщо ситуація не зміниться, сума боргу зросте вдвічі, що ставить під загрозу пуск тепла в оселі городян у жовтні.

Мене, як керівника підприємства, надзвичайно турбує, яким чином розпочнеться опалювальний сезон. Є нормативні документи, що не дозволяють нам пустити газ за наявності таких боргів, що надалі зростатимуть, – розповіла голова правління АТ «Миколаївгаз» Тетяна Бузовська.

За підсумками року борг перед «Миколаївгазом» може зрости до 76 мільйонів гривень, каже фінансовий директор підприємства Сергій Черников. Це відіб’ється на фінансовому стані «Миколаївгазу».

Я не матиму змоги платити своїм робітникам заробітну плату за три місяці. Це перший момент. А ще я не можу профінансувати інвест.програму, яку я повинен виконати за затвердженням НКРЄ КП України. Тобто три місяці без заробітної плати мої люди змушені будуть сидіти на сухому пайку, – каже Сергій Черников

Дивіться також: Миколаївські ОСББ отримали компенсації за «Теплі кредити»

Звідки взялись борги, пояснив директор «Миколаївоблтеплоенерго» Микола Логвінов.

Коли розраховували тариф «Миколаївоблтеплоенерго» туди вкладалась вартість транспортування газу і до нашого тарифу увійшло 46 мільйонів гривень як джерело для оплати «Миколаївгазу». Тариф був розрахований на жовтень-листопад минулого року. А тарифи нам затверджували на початок січня. Однак, з 1-го січня змінився тариф за транспортування, він склав 80 мільйонів гривень. Тобто, НКРЄ КП збільшило вартість транспортування майже вдвічі. На сьогодні «Облтеплоенерго» сплатило свої 46 мільйонів, ті, що є в тарифі, інших джерел (прибутку – ред.) в нас немає, – розповів Микола Логвінов.

Щоб змінити ситуацію на краще, керівник «Облтеплоенерго» запропонував кілька кроків: укласти договір про реструктуризацію боргу; суму, яку додали як нову плату за транспортування газу внести до тарифу, який зараз розраховують і готують для затвердження в НКРЕ КП. Також необхідно ухвалити закон про публічні договори.

І «ТЕЦ», і «Облтеплоенерго» є ліцензіатами НКРЕ КП і тому переглядати тарифи підприємств місцева влада повноважень не має, каже міський голова Олександр Сєнкевич. Натомість пообіцяв, що вже зараз представники місцевої влади звертатимуться до органів державної влади для вирішення проблеми з боргами теплогенеруючих компаній. Щоб новий опалювальний сезон зміг розпочатись вчасно і без збоїв.

Нагадаємо, ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» звернувся до всіх абонентів, що мають заборгованість за послуги централізованого опалення. На сьогодні миколаївці заборгували підприємству понад 105 мільйонів гривень.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram