Фото: з відкритих джерел

МОЗ радить робити тест на коронавірус за будь-яких ознак застуди

Коронавірусна хвороба COVID-19 може мати різні симптоми, саме тому тест на COVID-19 варто робити за будь-яких ознак ГРВІ.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я.

До прикладу, симптомами коронавірусу, зокрема і нового штаму Омікрон, може бути нежить, втома, головний біль, чхання, біль у горлі, кашель, лихоманка чи хриплий голос. Тобто симптоми COVID-19 можуть бути схожими на застуду та не мати специфічних ознак.

Водночас тестування допомагає виявити хворобу, що дозволяє призначити відповідне лікування та зумовлює необхідність самоізоляції для зменшення шляхів передачі вірусу та захисту оточення від інфікування, – йдеться у повідомленні.

В МОЗ нагадали, що зараз затверджені міністерством стандарти передбачають, що лікар обов’язково має призначати ПЛР-тестування на COVID-19 наступним категоріям: особам із підозрою на COVID-19; особам з ознаками інших ГРВІ; особам з ознаками вірусної пневмонії; пацієнтам з позагоспітальною пневмонією; контактним особам при появі симптомів, які не виключають COVID-19.

Читайте також: На Миколаївщині підтвердили перший випадок штаму “Омікрон”

Першим трьом категоріям ПЛР призначають за умови, що їм не проводився скринінговий швидкий тест на визначення антигену SARS-CoV-2. Якщо ж експрес-тест виявився позитивним, то підтвердження методом ПЛР не є обов’язковим.

Направлення на безоплатне тестування зобов’язаний надати сімейний лікар. Якщо він з різних причин відмовляється надати таке направлення або немає сімейного лікаря, радять звертатися на гарячу лінію МОЗ 0-800-60-20-19.

Читайте також: Українські лабораторії можуть виявляти коронавірусний штам “Омікрон”

Нагадаємо, що у Міністерстві охорони здоров’я сподіваються, що Україні вдасться пройти хвилю Омікрона більш спокійно завдяки вакцинації.

Крім того, за результатами попереднього дослідження три дози вакцини від COVID-19 Pfizer здатні ефективно захищати від штаму «Омікрон». Поки йдеться про попередні дані випробувань, потрібно більше часу, щоб сказати про ефективність вакцини остаточно.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram