ФОТО: УНІАН

У МОЗ сказали, як Україна готується пройти хвилю Омікрона

У Міністерстві охорони здоров’я сподіваються, що Україні вдасться пройти хвилю Омікрона більш спокійно завдяки вакцинації.

Про це на брифінгу за підсумками засідання РНБО заявив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, передає Укрінформ.

Відзначається зростання кількості випадків інфікування десь у два рази тиждень до тижня. Водночас кількість госпіталізацій зростає, але всього на 5%… 18 тисяч – це кількість врятованих життів як мінімум, які сьогодні, за математичним моделюванням, врятувала вакцинація проти COVID-19.

І якщо у нас буде зростати кількість вакцинацій і будемо нарощувати як бустерну вакцинацію, так і базовий курс щеплень, то цю хвилю, незважаючи на велику кількість прогнозованих випадків, ми пройдемо більш спокійно, ніж попередні, – сказав Ляшко.

Він додав, що згідно з прогнозами, кількість випадків захворювання на COVID-19 може бути вдвічі більшою, ніж у жовтні-листопаді, натомість кількість госпіталізацій і летальних випадків – меншою.

Читайте також: Українські лабораторії можуть виявляти коронавірусний штам “Омікрон”

Нагадаємо, що за результатами попереднього дослідження три дози вакцини від COVID-19 Pfizer здатні ефективно захищати від штаму «Омікрон». Поки йдеться про попередні дані випробувань, потрібно більше часу, щоб сказати про ефективність вакцини остаточно.

Крім того, у Міністерстві охорони здоров’я дали прогноз, коли в Україні варто очікувати значне поширення штаму “Омікрон”. Головний державний санлікар України Ігор Кузін повідомив, що уже в січні “Омікрон” може охопити всю Україну.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram