Мешканці мікрорайону Кульбакіно отримали подарунок до Дня міста

Департамент енергоефективності обладнав надсучасним освітленням, а також повністю замінили проводку у будинку культури мікрорайону Кульбакіно.

Про це повідомляє кореспондент телеканалу “МАРТ”.

Кульбакінський Будинок культури – осередок виховання молоді в мікрорайоні. Тут працюють різноманітні гуртки, проходять тренування місцевих колективів, в цих стінах відбуваються найбільш значимі культурні заходи. Однак до останнього часу освітлення в приміщеннях було дуже застарілим, каже депутат міської ради Лариса Веселовська, на окрузі якого перебуває БК.

Коли до мене звернувся Ігор Петрович Жупанов – директор Будинку культури з проблемою, нам, так співпало, дозволили розподілити частину бюджетних коштів, як депутатські. І проблема, що виплила була з таких, які можна вирішити за допомогою цих коштів. Я звернулась до департаменту енергоефективності до Олександра Омельчука і запитала чи можемо ми на певну суму виконати ті роботи, що Ігор Петрович попросив нас зробити. Департамент відповів позитивно, – розповіла Лариса Веселовська.

Дивіться також: У Миколаївській ЗОШ №60 тестують іноваційний проєкт термомодернізації

Однак якість освітлення в Будинку культури була не єдиною проблемою. З часом через старезну проводку другий поверх приміщення залишився взагалі без світла. В якості тимчасового освітлення використовували подовжувачі, однак керівництву БК постійно надходили листи від ГУ ДСНС про порушення техніки пожежної безпеки.

Ігор Жупанов каже, серед підопічних БК є колективи до яких входять люди поважного віку. Для них у вечірній час проводити репетиції при старому освітленні було дуже важко.

В нас стояли газорозрядні лампи, вони ж люмінесцентні, які погано впливають на зір. Вони завжди гудять, після них болить голова. Зараз у нас світлодіодні лампи, вони працюють, їх не чути, голова і зір в порядку, – поділився директор БК.

Усього замінили майже 100 ламп як всередині будівлі, так і зовні. Також замінили електрощитову.

Дивіться також: У місті за програмою «Теплий Миколаїв» утеплили фасад багатоповерхівки

Будинок культури – це місце, що має бути світлим, комфортним для того, щоб люди приходячи сюди відчували якусь гармонію. Побачивши, в якому стані тут була проводка, світоточки, за допомогою депутата Веселовської, ми спроєктували та реалізували до Дня міста, встигли, такий подарунок кульбакінчанам, – розповів заступник Миколаївського міського голови з питань енергоефективності Олександр Омельчук.

У порівнянні з попереднім освітленням сучасні LED-лампи дозволяють заощаджувати на електроенергії близько 900 кіловат-годин.

Нагадаємо, у Миколаєві вперше компенсацію за «Теплий кредит» отримав мешканець приватного будинку. Чоловік встановив сонячні батареї для власних потреб і отримав часткове відшкодування вартості обладнання з міського бюджету.

Раніше повідомлялось, 10 вересня, засідання виконкому міської ради розглянули питання про затвердження висновку стосовно доцільності залучення субкредиту МКП «Миколаївводоканал» під гарантію міської ради від Європейського інвестиційного банку.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram