Як у Миколаєві модернізують систему водопостачання та водовідведення

Під час засідання виконкому міської ради розглянули питання про затвердження висновку стосовно доцільності залучення субкредиту МКП «Миколаївводоканал» під гарантію міської ради від Європейського інвестиційного банку.

Це необхідно для продовження реалізації проєкту «Розвиток системи водопостачання та водовідведення в м. Миколаїв».

У 2016 р. ЄІБ вже був готовий припинити співпрацю з Миколаєвом. На розгляд кредитного комітету банку винесли відповідні документи. Однак Олександр Сєнкевич після обрання міським головою зміг переконати європейських партнерів продовжити проєкт.

Директор Миколаївводоканалу Борис Дуденко додав: у модернізацію мереж підприємства вже вкладено близько 5 млн. євро кредитних коштів, очікується транш на ще 10 млн. євро, також Миколаїв отримає грант у розмірі 5 млн. євро.

 Відремонтовано будівлю решіток на Галицинівських очисних спорудах, це перший етап модернізації систем очистки стічних вод. Також було повністю замінено колектори по вул. Адмірала Макарова та по вул. Кузнецькій. Сьогодні відбуваються роботи щодо заміни колектору по вул. Малій Морській, їх плануємо завершити в кінці поточного року. Це ключові колектори, – сказав Борис Дуденко.

–  Що далі? Розроблено концепцію модернізації водопроводу, каналізації та очисних споруд, заміни обладнання на станції другого та третього підйому. Мікрорайон Намив визначено пілотної зоною щодо обліку витоків води. Крім того, буде придбано необхідну техніку.

Наразі виконано значну частину робіт. Прогрес не завжди помітний оком, каже Борис Дуденко, однак покращення систем водопостачання та водовідведення місто ще довго буде відчувати, в першу чергу, завдяки стабільній роботі модернізованої інфраструктури.

Керівник КП «Миколаївводоканал» також поінформував, що комплексну міську програму модернізації систем водопостачання та водовідведення, розраховану на 15 років, винесуть на розгляд депутатського корпусу під час найближчої сесії Миколаївської міської ради.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram