У місті за програмою «Теплий Миколаїв» утеплили фасад багатоповерхівки

У Миколаєві, у мікрорайоні Північний, на вулиці Архітектора Старова за програмою «Теплий Миколаїв» утеплили фасад багатоповерхової будівлі.

Про це повідомляє кореспондент телеканалу “МАРТ”.

Мешканці будинку на Архітектора Старова, 14 беруть участь в програмі «Теплий Миколаїв» з 2018-го року, каже голова об’єднання співвласників багатоквартирних будинків Анна Каренда.

Ми утеплили один під’їзд, на сьогоднішній день ми цей проєкт продовжили і утеплили ще два під’їзди. Минулого року ми брали участь в програмі по заміні труб на двох котельнях в 14-му будинку та 14-А і замінили вікна в підвалах, на горищі і мешканці, котрі бажали замінили собі вікна, – каже голова ОСББ «Північний, 5».

Після вдалого досвіду з утепленням трьох під’їздів, мешканці новобудови ухвалили рішення утеплити фасад всієї висотки в рамках програми «Теплий Миколаїв».

Це одне з успішних ОСББ, що вже протягом двох років провело достатню кількість заходів з енергоефективності: це і заміна вікон, і заміна труб опалення, це і утеплення фасаду за проєктом, виготовили паспорт фасаду, все виконали в комплексі також витримані всі будівельні норми, – каже керівник КП «Центр енергоефективності» Віталій Васильєв.

Дивіться також: У Миколаївській ЗОШ №60 тестують іноваційний проєкт термомодернізації

Загальна площа фасаду будинку, яку утеплили становить близько 3 тисяч квадратних метрів. Мешканці багатоповерхівки кажуть, ефект відчули ще до настання холодів, адже раніше в них була цвіль на стінах в квартирах, зараз ця проблема зникла.

Ми побачили на справі як ОСББ, використовуючи програму «Теплий Миколаїв», проводять енергомодернізаційні заходи у своєму житлі, – розповів заступник Миколаївського міського голови з питань енергоефективності Олександр Омельчук. – Був взятий «теплий кредит», отримується компенсація від міського бюджету і сьогодні ми маємо вже повністю втеплений будинок завдяки існуючій програмі енергомодернізації «Теплий Миколаїв».

Вартість робіт склала 2 мільйони 400 тисяч гривень, однак майже 30% цієї суми в якості компенсації ОСББ отримає з міського бюджету.

Нагадаємо, 18 червня, Миколаївська міська рада виділила сім мільйонів гривень на фінансування програми «Теплий дім» за ініціативи Центру енергоефективності.

Раніше повідомлялось, чотири миколаївських ОСББ, що реалізували енергомодернізаційні програми в своїх будинках отримали компенсації за «Теплими кредитами». В загальній сумі це 300 тисяч гривень за програмою 70 на 30, де 30% від витрачених коштів об’єднання співвласників багатоквартирних будинків отримують в якості компенсації з міського бюджету.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram