Депутати Миколаївської міськради виділили сім мільйонів гривень на «Теплі кредити»

Миколаївська міська рада виділили сім мільйонів гривень на фінансування програми «Теплий дім» за ініціативи Центру енергоефективності.

Це додаткова підтримка миколаївських сімей, які можуть скористатись компенсаціями так званих «теплих кредитів» під час енергомодернізації осель, щоб зменшити енерговитрати, а відповідно і суми в платіжках за тепло.

Однак, депутат Федір Панченко висловився проти підтримки програми, адже за словами депутата з минулого року миколаївські ОСББ таких компенсацій майже не отримують.

Наша заборгованність, здається, на 1 січня, як міської влади перед ОСББ складала близько п’яти мільйонів гривень і на даний момент вона зросла за ці півроку, набагато зросла. У цьому бюджеті абсолютно не врахована ця ситуація і по суті ми залишаємо цих людей наодинці зі своїми проблемами в які “вляпатись” ми вмовили їх самі, – сказав Федір Панченко.

Депутат запропонував профільному заму мера Олександру Омельчуку повідомити, яка заборгованість перед ОСББ є зараз і покрити всі витрати за рахунок заробітної плати співробітників Центру енергоефективності.

Дивіться також: Депутати міської ради перерозподілили майже 70 мільйонів гривень 

Олександр Омельчук нагадав, що теплі кредити це можливість, а не зобов’язання ОСББ. А заборгованість виникла у тому числі через такі непередбачувані обставини, як пандемія і тривалий карантин.

Було проведено ряд нарад з банками, які є реалізаторами програми “Теплі кредити”, у тому числі за участі міського голови, де було чітко роз’яснено, що місто Миколаїв виконає своє зобов’язання і компенсує необхідні кошти, які були спрямовані на “Теплі кредити”, котрі сьогодні і склали заборгованість. На сьогодні вже відбулась перша комісія, де були компенсовані перші кошти у сумі 292 тисячі гривень і вони компенсували абсолютно повністю заборгованість, тим ОСББ, які на сьогоднішній день є, – повідомив заступник мера Олександр Омельчук.

Федір Панченко наполягав, що теплі кредити ОСББ в сумі 5 мільйонів гривень необхідно компенсувати за рахунок зарплати для працівників Центру енергоефективності та деяких соціальних об’єктів, які у цьому році виконані не будуть.

Однак, пропозицію депутата підтримали лише 11 колег з 34-х присутніх у залі. Тож підтримавши проєкт рішення бюджету без поправки Федіра Панченко, народні обранці виділили на «Теплі кредити» до кінця року 7 мільйонів гривень.

Нагадаємо, Ігор Дятлов відреагував на припущення Олександра Сєнкевича про те, що лідер “Опозиційного блоку” в Миколаєві може підтримати чинного мера на майбутніх місцевих виборах.

Раніше повідомлялось, Комісія з питань гласності підтримала «Миколаїв – місто на хвилі».

Як відомо, у «Миколаївкомунтрансі» придбали сміттєвоз власним коштом.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram