Депутати міської ради перерозподілили майже 70 мільйонів гривень

Депутати міської ради в ході засідання чергової сесії внесли зміни до проєкту рішення «Про бюджет міста Миколаєва на 2020-й рік», розподіливши 69 мільйонів 400 тисяч гривень. Це питання порядку денного чергової сесії підтримали 30 народних обранців.

До початку голосування підготовку проєкту рішення розкритикував Сергій Кантор. За словами депутата його повторно мала розглянути планово-бюджетна комісія і вивчити погоджувальна рада голів фракцій, однак цього не відбулось. Також депутат дорікнув міському голові, мовляв той намагається змусити депутатів голосувати за перерозподіл бюджету, включивши до проєкту рішення так звані депутатські кошти.

Сьогодні в бюджеті є депутатські кошти, завдяки яким, готуючись до наступних виборів, ми хочемо бути класними дівчатами й хлопчиками перед виборцями. І ви завдяки цьому прийому намагаєтесь вирішити інші питання, – зазаначив Сергій Кантор.

В свою чергу міський голова порадив депутату не спекулювати питанням про депутатські кошти, адже зміна виборчого законодавства вносить певні корективи в роботу депутатів наступного скликання.

Дивіться також: Комісія з питань гласності підтримала «Миколаїв – місто на хвилі»

Ви не будете хорошими хлопцями чи дівчатами, як ви сказали, тому що згідно діючого прийнятого сьогодні Виборчого Кодексу округів вже буде не 54, а кількість депутатів розділена на десять плюс-мінус два. Це означає, що округів на місто Миколаїв може бути 7, а в найгіршому випадку 8. Бо Корабельний район буде поділено може на один великий і один маленький округи. Це питання стосується, ви сказали депутатські (кошти – ред.). Як може допомогти якась лавка там чи якийсь козирьок депутату обратися на пів Центрального чи Інгульського, чи Заводського району?- зауважив міський голова.

Депутат Олена Кісельова запропонувала запросити до трибуни доповідача з питань бюджету, щоб було кому ставити відповідні уточнюючі запитання, а також вислухати голову планово-бюджетної комісії. З цього питання доповідала директор департаменту фінансів Віра Святелик. Чиновниця каже, доходи бюджету Миколаєва у 2020-му році становитимуть 4 мільярди 24 мільйони гривень.

Пропонується внести зміни відповідно до зміненої минулого року бюджетної класифікації, спрямувати додаткові призначення бюджету на загальну суму 69,4 млн грн та зробити перерозподіл коштів між головними розпорядниками та внутрішній перерозподіл кожного розпорядника бюджетних коштів. Виконком міської ради проголосував за цей проєкт рішення 12 червня, того ж дня розглянула бюджетна комісії, однак остаточне рішення не прийняла, – зауважила Віра Святелик.

Голова планово-бюджетної комісії Олександр Бернацький нагадав, що на розгляд депутатів ставили три різні варіанти бюджету, та жоден не набрав необхідної кількості голосів. Пропозиції, щодо перерозподілу бюджетних коштів надавали як члени комісії, так і присутні на засіданні депутати.

Дивіться також: Члени бюджетної комісії не ухвалили жодного рішення щодо перерозподілу коштів

Серед іншого була і пропозиція Олени Кісельової, зняти півтора мільйони гривень заплановані на Новорічну ілюмінацію з управління культури і перерозподілити ці кошти на ремонт музичної школи на вулиці Госпітальній, 1. З другої спроби тридцятьма двома голосами депутати підтримали пропозицію колеги.

Ще один варіант бюджету з правками від Артема Грозова депутати завалили. Грозов пропонував зняти кошти закладені на ремонт дороги в провулку Бузькому і перекинути їх на капремонт шляхопроводу вулиці Беляєва в Корабельному районі. Однак цю пропозицію підтримали тільки 26 народних обранців. Також більшість депутатів присутніх в сесійній залі підтримали підсумкове голосування за проєкт рішення про зміни в бюджеті з доопрацюваннями озвучених  пропозицій протягом 5-ти робочих днів.

Нагадаємо, міська рада погодила придбання тролейбусів та автобусів за кошти ЄБРР та Європейського інвестиційного банку. 

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram