Міська рада ухвалила отримання кредиту на купівлю тролейбусів і автобусів

Міська рада погодила придбання тролейбусів та автобусів за кошти ЄБРР та Європейського інвестиційного банку. Ідеться про чотири з половиною мільйони євро в кредит на 9 років.

В рамках співпраці з Європейським інвестиційним банком, Європейським банком реконструкції та розвитку місто планує придбати 50 автобусів та 60 тролейбусів, 20 з яких матимуть систему автономного ходу. Нещодавно Міністерство фінансів України погодило обидва проєкти, тепер це мала зробити і міська рада. 36 депутатів проголосували за ухвалення цього рішення навіть без обговорення.

Разом з цими двома питаннями пакетом йшло ще одно, воно стосується реконструкції котельних та теплових мереж на Херсонському шосе. Заступник міського голови Олександр Омельчук каже, ще в 2018-му році делегація Миколаївської міської ради брала участь в конкурсі проєктів, де презентувала проект удосконалених систем теплопостачання, який підтримали. В результаті місто отримало можливість взяти кредит на вигідних умовах.

Дивіться також: У «Миколаївелектротрансі» власноруч відновлюють списані тролейбуси

Це 500 тисяч євро під 6% річних плюс 300 тисяч євро безповоротних грантових коштів на 3 підпроєкти. Перший підпроєкт – це Херсонське шосе на Свиридова, будівництво нової котельні на альтернативному паливі та вивід експлуатації близько трьох кілометрів вже існуючих мереж ТЕЦ. Другий підпроєкт: це в районі вулиці Гмирьова буде встановлено ІТП цілого багатоповерхового сектору. Третій підпроєкт – винесення котельної «Облтеплоенерго» з будинку підвального приміщення на вулиці Центральній, 22 А і перепідключення на мережі ТЕЦ, що надасть значне покращення якості подачі теплоносія по даних напрямках, – розповів Олександр Омельчук.

Дане питання підтримали 37 депутатів міської ради також без зайвих обговорень. Олександр Омельчук, в свою чергу пояснив, фінансовим донором в цьому проєкті виступає Північна екологічна фінансова корпорація.

Нагадаємо, у Миколаєві з 12 червня відновить свою роботу маршрутне таксі №5 «мікрорайон Кульбакіно – завод «Океан».

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram