У Миколаївській ЗОШ №60 тестують іноваційний проєкт термомодернізації

Департамент енергетики, енергозбереження та запровадження інноваційних технологій Миколаївської міської ради за проєктом програми «Теплий Миколаїв» вперше реалізував комплексну термомодернізацію на базі Миколаївської загальноосвітньої школи № 60.

Про це повідомляє кореспондент телеканалу «МАРТ».

У 2020 році за підтримки Програми розвитку ООН «Усунення бар’єрів для сприяння інвестиціям в енергоефективність громадських будівель у малих та середніх містах України» в рамках пілотного проекту у класах школи встановили систему контролю за вмістом вуглекислого газу.

Директор КП «Інституту соціально-економічного розвитку Миколаєва» Сергій Дорошенко поділився особливостями впровадженої системи.

Встановлене нове обладнання дозволяє керувати системою рекуперації свіжого повітря, яке забирається зовні, сортує вже тепле повітря, котре знаходиться всередині і подає до класів свіже повітря. Датчики, які ми встановили – багатофункціональні і реєструють не тільки СО2 (прим.ред. – вміст вуглекислого газу), а й ще ряд параметрів, – пояснив Сергій Дорошенко.

Він зазначив, підвищений рівень вуглекислого газу у повітрі призводить до затримки фізіологічних процесів у людському організмі, тож облаштована технологія має запобігти цьому. 

Дивіться також: Миколаївські ОСББ отримали компенсації за «Теплими кредитами»

Сергій Дорошенко зазначає, система є повністю автономною, а до центру збереження даних надсилається вся інформація. За роботою системи можна спостерігати навіть зі смартфону.

У свою чергу, заступник Миколаївського міського голови Олександр Омельчук з питань енергоефективності відзначає, це перший проєкт комплексної термомодернізації у місті та області.

Я вважаю, що його впровадження та ще й без залучення бюджетних коштів, оскільки це все було передано безкоштовно, є вагомим фактором, котрий говорить про успіх у значній мірі. Наразі у нас є цілий портфель планів подібних проєктів на найближчі п’ять років. Тож кожна школа, чи дитячий садок або лікарня, після того як ми проводимо термомодернізацію стає майже новою будівлею, яка забезпечує нові санітарні стандарти і комфортні умови для вчителів та дітей у школах, а також лікарям і хворим у лікарнях, – сказав Олександр Омельчук.

Він також додав, у разі позитивного результату роботи встановленого обладнання протягом найближчого опалювального сезону, такі датчики планують включати до проектів навчальних закладів задля подальшої комплексної термомодернізації.

Нагадаємо, 16 липня, Миколаївська міська рада підтримала звернення до президента Володимира Зеленського, прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, глави НКРЕКП Валерія Тарасюка з проханням затвердити нові тарифи на транспортування газу для всіх теплогенеруючих організацій міста.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram