Локдаун у Німеччині продовжили до кінця січня і посилили обмеження

Керівники федерального та земельних урядів Німеччини продовжили до 31 січня локдаун і погодили ще більш жорсткі обмежувальні заходи.

Про результати майже 5-годинної відеонаради повідомила канцлер ФРН Ангела Меркель, передає Укрінформ. Вона зазначила, що слід ще більше обмежити контакти, та закликала співвітчизників звести їх “до абсолютно необхідного мінімуму”.

“Ми хочемо продовжити локдаун до 31 січня і в деяких аспектах навіть посилити його”, – сказала Меркель.

Зокрема, якщо досі дозволялося зустрічатися двом домогосподарствам (загалом 5 осіб), то відтепер зможуть зустрічатися люди, які живуть в одному домогосподарстві плюс 1 особа “ззовні”.

Читайте також: Німеччина передала Україні 18 апаратів ШВЛ

Уперше у межах усієї країни запроваджується обмеження на пересування – в радіусі 15 км від місця проживання у регіонах, де кількість нових інфікувань перевищує 200 на 100 тисяч населення протягом тижня. До таких належить майже половина округів країни.

Для тих, хто повертатиметься додому з районів ризику, вводиться система “подвійного захисту”, що означає і обов’язковість тесту, і карантин. Відвідувати будинки для осіб похилого віку можливо лише за наявності негативного результату тесту на коронавірус.

Читайте також: Нідерланди почнуть COVID-вакцинацію 8 cічня

“Важким рішенням” Меркель назвала те, що діти не зможуть повернутися до шкіл та садочків до 31 січня – зайняття для учнів проводитимуться дистанційно. Готелі, ресторани, заклади культури та спорту залишаються закритими.

Читайте також: У Грузії зафіксували “британський” штам коронавірусу

Нові заходи мають на меті досягти показника у 50 нових випадків інфікування на 100 тисяч населення протягом 7 днів.

“Треба не допустити ситуації, коли після короткого послаблення знову необхідно буде повертатися до жорсткого локдауну”, – наголосила канцлер.

Наступна нарада запланована на 25 січня, коли керівники федерального і земельних урядів будуть говорити про подальшу стратегію.

Нагадаємо, що новий тип COVID-19 вже було виявлено у Бразилії, КитаїФранції, ЯпоніїГреціїВ’єтнамі та Швейцарії. Вперше штап коронавірусу VOC 202012/01 знайшли у Великій Британії.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram