Ліки, паливо та продукти харчування на цьому тижні впали в ціні – НБУ

З 10 по 16 квітня подешевшали продукти харчування, ліки і паливо в порівнянні з попереднім тижнем. У НБУ відзначають, що пов’язано це зі спадом ажіотажу, адаптацією до нових умов і зміцненням гривні.

Про це йдеться в економічному огляді Нацбанку України.

Згідно з його статистикою, ціни на продукти харчування за тиждень знизилися на 0,4%, тоді як минулого тижня вони були стабільними, а два тижні до цього виросли на 1,1 і 1,7%, відповідно. В цілому за місяць продукти харчування подорожчали на 3,1%.

На тлі падіння попиту ціни борошна і круп на цьому тижні знизилися на 0,4%,, на овочі борщового набору – на 1,7%, на лимони – на 9,3%. Однак у порівнянні з минулим місяцем ці товари зросли у ціні на 9%, 14,8% і 53,3%, відповідно.

Відзначається, що за цей тиждень алкоголь впав у ціні на 0,5%, а за місяць на 0,6%, в той час як побутова техніка за тиждень подешевшала на 0,6%, проте за місяць виросла в ціні на 2,7 %.

Дивіться також: Необхідно брати приклад із західних країн, зокрема США, – директор фонду підтримки підприємців Володимир Євсєєв

На тлі карантину виросли в ціні яблука (4,5%), салати (4,9%), огірки (3,4%), томати (3,5%) і баклажани (15,3%) .

Продовжують також дорожчати тютюнові вироби – на 0,5% за тиждень і на 1,9% за місяць, а туалетний папір – на 3,7% і на 9,3% відповідно.

Товари для особистої гігієни подорожчали за тиждень на 0,5%, товари для будинку – на 1,7%, за місяць відповідно на 3,5% і 4,5%.

Зміцнення гривні сприяє зниженню цін на ліки проти респіраторних і серцево-судинних хвороб другий тиждень поспіль, а низькі світові ціни впливають на зниження вартості палива. Зокрема, з початку року середньомісячна ціна на бензин марки “А-95+” впала на 13,1%, зокрема до 25,68 гривні за літр.

Нагадаємо, Миколаївський бронетанковий завод передав військовим партію техніки.

Як відомо, Україна виплатила МВФ за березень $410 мільйонів боргу.

Раніше повідомлялось, гривня продовжує коливатись по відношенню до долара.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram