Необхідно брати приклад із західних країн, зокрема США, – директор фонду підтримки підприємців Володимир Євсєєв

Як карантин позначиться на вітчизняній та регіональній економіці, а також які наслідки від буде мати для миколаївського бізнесу? Про це у програмі “Діалог” на телеканалі “МАРТ” аналізуємо разом із директором Регіонального фонду підтримки підприємництва у Миколаївській області Володимиром Євсєєвим.

Карантин, запроваджений з метою протидії поширення коронавірусної хвороби COVID-19, завдасть масштабних збитків світовій та українській економіці. Більшість фінансистів та економістів вважають, що криза, спричинена світою пандемією, не має аналогів порівняно з минулими роками.

Декан Південної бізнес-школи Володимир Євсєєв впевненний, оскільки Україна має ринкову економіку, що розвивається, тому має достатньо можливостей, аби пережити майбутню кризу з меншими фінансовими втратами.

Я уважно вивчаю кризи різних років, тому якщо говорити по прикладах 2008 чи 2014 років, то сьогодні Національний Банк України керується менджерами, які готові до гірших наслідків. Але все-таки його можливості не безмежні і багато чого залежить від того, чи дасть МВФ нам обіцяний кредит. Якщо це станеться, то я впевнений, незважаючи на решту наслідків кризи, курс долара до кінця року можна буде втримати на рівні 30-32 грн. Якщо ж цього не станеться, може відбутись, що завгодно. Зазначу, оголосити дефолт – це велика відповідальність для керівництва держави. Тому гадаю, до цього не дійде, буде увімкнений друкарський станок, створені системи реструктуризації заборгованостей, але інфляція і девальвальція призведуть до параметрів, які ми спостерігали у 90-ті роки, – вважає Володимир Євсєєв.

Дивіться також: Через пандемію на планеті зміниться суспільний устрій, – політолог Олександр Ухмановський

Миколаївський регіон, у якому одним із основних індустріальних об’єктів є Миколаївський морський порт, котрий спеціалізується на експорті аграрної продукції за межі держави, також обов’язково відчує на собі світові коливання у цій галузі. За словами Володимира Євсєєва, наразі за даними першого кварталу 2020 року, обсяги завантаження та розвантаження експортної продукції в порту скоротились всього на 1% порівняно з аналогічними показниками минулих років.

Але найбільш неприємне попереду, і це пов’язно з двома факторами. По-перше, МВФ вважає, що рівень міжнародної торгівлі у 2021 році впаде майже на 33%. У свою чергу, торговий флот, який скаладає 50% всього логістичного обслуговування міжнародної торгівлі, що половина цього флоту стане на прикоп. З іншого боку, ми маємо розуміти, що у нас скаладаються передумови до засухи, проблеми неврожаю – це також вплине на відносне зниження оборотів порту, але це не буде критично, щоб звідти звільнятимуться люди, – запевняє декан Південної бізнес-школи.

Загальновідомо, що карантинні обмеження найбільше наносять ударів по малому та середньму бізнесу. Володимир Євсеєєв впевнений, аби до завершення карантину Україна не втратила левову частку таких підприємців, владі різних рівнів треба брати приклад із західних країн.

Не треба вигадувати чогось зайвого, слід дивитись як це робиться у цивілізованому світу, у наших західних сусідів, Європі, а краще ще далі у США та імплементувати це тут – тоді буде порядок. Всі країни об’єднуються, приймаються місцеві бюджети та програми. Програма, так званих “кредитних канікул” дійсно дієва, однак не в період самого карантину, а напередодні нього. Я був би дуже радий, якби наша місцева влада не тільки декларувала програму, яка підтримує малий та середній бізнес, а й почала її фінансувати. Адже 3-4 роки ця програма не виконувалась взагалі. Нині її треба посилити, розширити, наповнинити грошима, аби місцевий бізнес якомога меньше постраждав від мабутніх подій, – підкреслив гість програми “Діалог”.

Нагадаємо, Кабмін представив попередній план виходу з карантину.

Раніше повідомлялось, в Офісі президента розробили дві програми екстреної підтримки малого та середнього бізнесу.

Як відомо, МВФ прогнозує великий обвал світової економіки з часів Великої депресії.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram