ДПА в 11 класах необхідно терміново скасувати! – освітяни звернулись до Мандзій

Керівники шкіл вимагають від МОН скасувати ДПА та вписати у свідоцтва замість оцінок «звільнений».

Звернення опубліковано на сторінці Асоціація керівників шкіл м.Києва – ДІАЛОГ у Facebook.

Щоб вберегти учнів від стресу й навантаження Асоціація керівників шкіл міста Києва вирішили діяти рішуче та направили звернення до т.в.о. Міністра освіти і науки Любомири Мандзій.

Читайте також: МОН: Закінчення навчального року у ВНЗ буде дистанційним

У зверненні йдеться про скасування ДПА в 11 класах та видачі атестатів випускникам до 1 липня. Керівники шкіл пропонують у свідоцтві вписати замість оцінок за ДПА – «звільнений»:

Ситуація, що склалася на сьогодні в країні, є підставою для звільнення 11-х класів від ДПА. У Положенні про ДПА зазначено, що здобувачі освіти, які проживають у зоні надзвичайної ситуації природного та техногенного походження, звільняються від атестації (абзац 5 пункту й, пункт 6, розділ IY наказу МОН України №1369 від 7 грудня 2018 року «Про затвердження Порядку проведення державної підсумкової атестації») за рішенням МОН або місцевих органів управління освітою.

Дивіться також: Онлайн-уроки для початкових класів також транслюватимуть на українських телеканалах

Мова йде про те, що скасування ДПА в 11 класах значно знизить напругу серед випускників, їхніх батьків та педагогів. Через карантин учні не зможуть побувати на останньому дзвонику та відсвяткувати випускний. Ці події вплинули на емоційний стан випускників та їхніх батьків.

Рішення щодо звільнення 11 класів від ДПА автоматично знімає багато юридичних питань, зокрема й проведення педагогічних рад щодо випуску учнів, адже в цей час більшість педагогів будуть знаходитися у відпустках. Тому рішення педрад навіть у дистанційному режимі вважатиметься нелегітимним, – йдеться у звернення.

Нагадаємо, Міністерство освіти та науки повідомляє, що терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) залежать від термінів проведення карантину.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram