Для захисту від COVID-19 може знадобитися два-три щеплення на рік

Дослідження британської Агенції охорони здоров’я свідчать, що для захисту від коронавірусної хвороби COVID-19 може знадобитися 2 або 3 щеплення щороку.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє The Guardian. Зазначається, що такі результати досліджень були опубліковані британським відомством охорони здоров’я на підставі даних про 147 597 заражень штамом Дельта та 68 489 випадків Омікрону.

Ці дослідження показали, зокрема, що бустерні дози вакцин Pfizer та Moderna мають ефективність до 90% від симптоматичного захворювання внаслідок зараження Дельтою протягом щонайменше дев’яти тижнів. Натомість ефективність цих двох вакцин від симптоматичного захворювання після зараження Омікроном може бути нижчою на 30% та знижатися після дев’яти тижнів. В агенції заявляють, що для більш довгострокової «картини» потрібне подальше вивчення хвороби.

Читайте також: ВООЗ хоче вакцинувати 70% населення Землі до липня 2022

ЗМІ відзначає, що в Ізраїлі вже започаткували кампанію з вакцинації другою бустерною дозою. У Великій Британії зараз також розглядають таку можливість. Про необхідність регулярної вакцинації заявляють і австралійські вчені.

Швидше за все, є потреба у регулярних бустерних дозах. Скажімо, потрібно буде робити щеплення бустером двічі або тричі на рік, – розповів професор Кертинського університету Джая Дантас.

Читайте також: Українські лабораторії можуть виявляти коронавірусний штам “Омікрон”

Нагадаємо, що більшість симптомів нового штаму коронавірусу “Омікрон” збігаються з симптомами звичайної застуди. Зокрема, це головний біль, біль у горлі, нежить, втома і чхання.

За результатами попереднього дослідження три дози вакцини від COVID-19 Pfizer здатні ефективно захищати від штаму «Омікрон». Поки йдеться про попередні дані випробувань, потрібно більше часу, щоб сказати про ефективність вакцини остаточно.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram